Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

ФОП - пенсіонер отримує пенсію з іншої країни. Чи звільняється він від сплати ЄСВ?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Податківці наголошують, що ФОП, який є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно із законодавством іншої країни, зобов'язується сплачувати єдиний соцвнесок на загальних підставах.

Платниками ЄСВ є ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок) (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ), - нагадує«Вісник. Офіційно про податки».

Частиною 4 цієї статті встановлено, що ФОП, у тому числі ФОП — платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Отже, ФОП звільняється від сплати ЄСВ, якщо він отримує пенсію за віком або є особою з інвалідністю, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Водночас не звільняється від сплати ЄСВ ФОП, який є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно із законодавством іншої країни. Така особа нараховує та сплачує ЄСВ на загальних підставах.

 

Джерело:
До списку новин