Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

В Україні досі немає стандарту на питну воду, – екс-заступник міністра ЖКГ

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Держава сьогодні абсолютно не дбає про якість води в країні. Адже, коли було відмінено державний ГОСТ, ДСТУ так і не ввели, а також так і не було розроблено стандарт на бутильовану воду.

Про це розповів заступник міністра ЖКГ у 2009-2010 роках Олександр Мазурчак.

«Безперечно, що зараз в Україні відбувається не децентралізація, а перекладання проблеми якісного водопостачання з хворої голови на здорову. Бо я можу точно сказати, що найголовніша проблема перебуває «наверху». Адже держава абсолютно не дбає про якість води в країні», – сказав Мазурчак. 

За його словами, уся проблема полягає в безтолковості.

«Ми відмінили державний ГОСТ, а ДСТУ так і не ввели. Також у нас немає стандарту на бутильовану воду. Ми користуємося санпінами, розігнали санстанцію і залишилася лише одна її частина. Але, якщо ми робимо реформу, наприклад, медицини, то три головні фактори, які впливають на здоров’я людини є саме те, що ми їмо, п’ємо і чим дихаємо», – зазначив він.

На його думку, саме вода є чи не найголовнішою. Тому держава у цьому напрямку має робити все, щоб вода була якісною. Але також залишається величезне питання до якості мереж.

«Ми маємо міста, де вода із землі надходить чудової якості. Наприклад, у містах Українка, Нова Каховка, взагалі нечиститься вода, а витягається і подається. Також вода у Києві дістається з бюветів і є теж прекрасною. Тому проблема в трубах та хлоруванні води, котре шкодить здоров’ю людини. Бо ж вода хлорується лише через те, що неякісні мережі, щоб там не росла «флора і фауна», – наголосив Мазурчак.

Тому він наголосив, що на сьогодні держава має організувати державний контроль і за харчами і за водою, який повинен бути не ліквідований, а посилений. Також треба залучити інвестиційні фонди та фінансування з інших джерел. Зокрема, часткову заміну мереж треба перекласти на забудовників, які зводять нове житло.

«Не можна на маленьку трубу «посадити» десять нових будинків. Адже це не сприятиме нормальному водопостачанню, як по кількості, так і по якості. У нас раніше в країні була програма «Питна вода України», яку повинна була фінансувати держава, але на це зараз коштів майже не виділяється», – розповів він.

Також він зазначив, що є ті, комі невигідно налагодити якісне водопостачання. Зокрема, це стосується підприємств, які займаються розливом води у пляшки.

«Якщо очистити воду і подавати її до квартир українців, вона коштуватиме дві копійки. А літрова бутильована пляшка коштує, як мінімум, 8-12 гривень. Відповідно, виглядає на те, що ми ніколи з водопроводу не зможемо зробити якісну воду для пиття, щоб вона давала користь для здоров’я. Адже держава наразі дає заробити бутильєрам», – додав Мазурчак. 

 

Джерело:
До списку новин