загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Де взяти гроші на ремонт "хрущовок": думки експертів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Перед тим, як виселяти людей зі старих "хрущовок" треба забезпечити їх тимчасовим житлом. Тільки тоді можна зносити чи реконструювати аварійні будинки, розповів керівник правового комітету Асоціації фахівців із нерухомості Юрій Піта.

"В Україні понад 40% житлового фонду треба оновлювати. Це у першу чергу радянські "хрущовки" та п'ятиповерхівки. Інвестора можна зацікавити пропозицією заробити - на місці старих п'ятиповерхівок дозволити будувати багатоповерхівки. Тоді частину квартир отримають жителі "хрущовок", частину забудовник продасть. Також треба державне кредитування на лояльних умовах. Забудовники не беруть кредити, бо зараз вони дорогі", - пояснює експерт.

За його словами, фінансування знадобиться не тільки на реконструкцію застарілого житла, а й на будівництво квартир, куди тимчасово переселятимуть людей.

"Якщо заговорили про реконструкцію, значить скоро вибори. Таку тенденцію бачимо з 1996-го. Вже тоді шукали можливості оновити застаріле житло. Водночас у нас є відповідний закон, який прийняли у 2006 році. Його норми досі не виконують. Так, за ним жителям старих квартир мають запропонувати нові більшою площею на 50%", - пояснює Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.

За його словами, щоб почати реконструкцію, треба 100-відсоткова згода жителів. Зараз її пропонують зменшити до 75%. Але найкращий варіант - 50% плюс один.

"У законі прописано, що мешканців повинні відселяти у межах району. Швидше за все, у міста не вистачить маневреного фонду. Доведеться переселяти кудись інакше. Крім того, реконструкція - справа не дешева. Найперше треба повністю змінювати комунальні мережі. Це шалені гроші. А інвестори не поспішають вкладати кошти. Щоб привабити їх, необхідно забезпечити недоторканність права власності в Україні, гарантувати захист інвестицій та зменшити корупційну складову хоча б удвічі", - підсумовує Анатолій Топал.

Мінрегіонбуд підготувало новий законопроект "Про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду". Жителів "хрущовок" та аварійних будинків не будуть переселяти, поки для них не збудують нове житло. Замість останнього люди зможуть обрати грошову компенсацію. 

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе  наголосив на необхідності в тому, щоб нова квартира була з ремонтом. Також в разі необхідності повинна бути забезпечена допомога жителям в переїзді. Заступник міністра підкреслив, що якщо реалізувати такий проект в Україні і правильно організувати процедуру відселення у разі знесення застарілих будинків, то це підвищить зацікавленість самих жителів "хрущовок", адже вони зможуть удвічі капіталізувати своє майно.

 

Джерело:
До списку новин