Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Зниження ціни на газ не вплине на тариф для населення — експерти

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Зниження вартості "Нафтогазом" ніяк не вплине на вартість послуг для населення, оскільки тарифи для споживачів встановляє уряд, розповіли експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук та директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

"Для початку треба зрозуміти, що ігри з тарифами завжди мають мати обгрунтування. "Нафтогаз" не встановлює ціни на газ, їх встановлює уряд. Тому дивно, що нинішнє зниження погоджене в кабінеті президента. Зеленський, звісно, має звертати увагу на очікування населення, але цей фактор не можна використовувати у передвиборчій кампанії", — сказав Юрій Корольчук. 

За його словами, ситуація, яка зараз розгортається, зумовлена й поїздками Бойка і Медведчука до Росії задля переговорів з "Газпромом" щодо зниження ціни на газ: "Адже народ цього чекає".

"Треба не маніпулювати цією темою, а думати, як насправді вплинути на ціну на газ, яка сьогодні завищена. Вартість газу не може бути вище 4 тисяч гривень. Зараз "Нафтогаз" купує газ за ціною близько 220 доларів, тоді як компанії з інших країн — по 150. І прем'єр-міністр Гройсман має рацію, що нинішнє зниження ціни на газ — це тенденція європейського ринку, якою Україна просто користується", — підкреслв Корольчук.

Його підтримує й Олександр Сергієнко: "Зниження ціни "Нафтогазом" — це ніщо інше, як політичний піар. Спостерігаю, як прихильники президента пишуть, що не минуло й двох місяців, а ціни на газ вже знизились. Але ціни знизив Кабмін і вони не пов'язані з діяльністю президента".

Як зазначає Сергієнко, зниження — це ринкова кон'юнктура, яка жодним чином не відобразиться на тарифах: "Зараз неопалювальний сезон, більшість міст не має гарячої води і витрати домогосподарств не зміняться. А до осені ціна газу знову зросте, як це буває завжди, і результат цих маніпуляцій буде нульовий".

"Якби команда президента запропонувала нові підходи на встановлення ціни на газ — це був би прорив, оскільки зараз цей механізм недосконалий. Ціна газу на ринку — одне, а тариф — це інше. Це, так би мовити, паритет між можливістю купувати і продавати. Можна поставити будь-яку ціну на газ і це не стосуватиметься того, що сплачуватиме населення, якщо тариф не зміниться", — підсумував Олександр Сергієнко.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" розрахував нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в липні. Нова ціна визначена на рівні 4 905,67 гривень за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ та транспортних витрат). Підкреслюється, що у порівнянні з червнем вартість газу зменшиться на 648 грн, або на 11,7%.

 

Джерело:
До списку новин