Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Погодинна подача води: як цього не допустити

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Водопостачальні організації попередили, що можуть перейти на погодинне постачання води споживачам. Причина – подорожчання електроенергії і необхідність оптимізувати витрати. Представники енергобізнесу кажуть, що для запобігання "водному колапсу" варто переглянути тарифоутворення на ринку електроенергії.

Як пояснив СЕО енергетичного провайдера ETG.UA Володимир Шведкий, дії водоканалів можуть бути виправдані виживанням. Тому що подача води в певні години буде пов'язана зі скороченням енерговитрат.

Якщо працювати в непікові години, а це, в основному, нічний режим, то витрати на електроенергію можна знизити в рази, тому що різниця між денним і нічним тарифами для промисловості сьогодні становить 1,10 гривні. Якщо вночі електроенергію можна купувати до 90 копійок, то денний тариф становить до 2 гривень,
 – пояснив експерт.

Підприємства, які перебувають в стані виживання, шукають шляхи для оптимізації витрат. Чи влаштує це споживачів, які хочуть мати воду цілодобово? Напевно не влаштує, акцентував Шведкий.

"Що може врятувати ситуацію? Наша пропозиція в наступному: нововведені тарифи, а саме – тариф оператора системи передачі 34 копійки, який включає в себе багато спірних додаткових витрат, необхідно перенести на виробника електроенергії. Сьогодні згідно з постановою НКРЕКП його повинен оплачувати постачальник. А це, в основному, не генерація, а компанії-трейдери, роздрібні постачальники", – пояснив експерт.

Друге – запуск ринку двосторонніх договорів. Енергоатом повинен виходити з можливістю продажу в ринок приватним компаніям своєї генерації, вважає Шведкий.

І третє – в разі перенесення тарифу оператора системи передачі в структуру собівартості витрат виробника, необхідно збільшити не більше ніж на 10% граничні ціни ринку доби наперед, оскільки він сьогодні є єдиним ліквідним ринком з усіх діючих в новій моделі.

Яніна Ткачук

 

Джерело:
До списку новин