Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Штрафні санкції за не розмитнені авто почнуть діяти за два тижні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Штрафні санкції за не розмитнені авто на території України почнуть діяти за два тижні. Авто на єврономерах зупинятимуть для перевірки, а в разі несплати штрафів забирати на штрафмайданчик.

Власників "євроблях", які незаконно перебувають в Україні, незабаром почнуть штрафувати. Пільговий період для власників авто на єврономерах, коли легалізувати машини можна було зі знижкою, закінчився ще в лютому 2019 року. Тоді водіям дали час на розмитнення до 24 травня, пізніше термін перенесли на 24 серпня. Після цієї дати почнуть діяти санкції.

Наші кореспонденти поспілкувалися з водієм, який на сьогодні не розмитнив свою машину.

Сергій Шмиголь торік у Польщі придбав собі авто. Каже, у виборі керувався вигодою.

«Коштує вона в Польщі дві тисячі доларів. На сьогодні, такий опель коштує в Україні 6 тисяч доларів. Ця машина в основному виконує функції по роботі. І також це сімейний автомобіль. По роботі, на відпочинок, по справах».

До 22 лютого 2019 року в Україні діяла 50% знижка акцизного податку при оформленні авто із єврономерами. Зі слів Сергія, тоді сума розмитнення була завеликою для нього. 

«Коштувало десь дві з половиною тисячі доларів. Але я вважаю, що навіть при пільговому розмитненні, середньостатистичній людині – це дорого, як мінімум. У нас середня зарплата в Черкасах для чоловіків – 300 доларів. І потрібно прокормити сім’ю, і квартплата, ну всі розуміють».

Із кінця лютого пільги більше не діють. Та окрім акцизу, у вартість розмитнення входить податок на додану вартість – це 20% від ціни авто, ввізне мито – 10% та від 3 до 5 % від вартості машини – збір до пенсійного фонду.

Тих, хто не встигне розмитнити авто до 22 серпня – штрафуватимуть. Сума – від 17 до 170 тисяч. Водіїв, які їздтимуть на машині із єврономерами, до відповідальності будуть притягувати працівники поліції. На сплату виділятимуть тиждень-два. Якщо зупинять повторно, оштрафують на більшу суму. Або доставлять авто на штрафмайданчик, де за його перебування теж доведеться платити.

"Під час пільгового періоду розмитнили приблизно 200 тис. авто, це 25% тих, які реально є на сьогоднішній день", – каже автоексперт Сергій Ключук.

За дане діяння передбачено лише один вид відповідальності – тобто адміністративна відповідальність. Передбачені штрафні санкції або конфіскація транспортного засобу. Конфіскація такого транспорту можлива лише за рішенням суду.

Нагадаємо, 27 листопада 2018 набули чинності два закони щодо автівок із єврономерами. Перший – стосується вартості розмитнення машин. Другий – посилює відповідальність за порушення митних правил. Розмитнити авто без санкцій власники машин на єврономерах, могли до 24 травня. Але згодом Верховна Рада продовжила пільговий період до 22 серпня. 

За даними експерта, саме під час пільгового періоду українці додатково ввезли понад 130 тис. "євроблях", щоб розмитнити їх на вигідних умовах. Такий потік старих європейських машин неабияк вдарила і по офіційних імпортерах, що продають нові іномарки.

"Після п'яти-восьми років експлуатації німець продає авто, оскільки ремонт в Німеччині дорогий, плюс екологічний збір зі страховкою на старе авто дорожче. А якщо нікому продати, то німець і далі буде їздити і не купуватиме нове. Тому лобі ЄС в Україні і лобіює прийняття таких законів, щоб перетворити Україну на країну-споживача секонд-хенду з ЄС", – вважає голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів Олег Назаренко.

Згідно з даними Державної фіскальної служби, нерозмитненими в Україні залишилося менше 430 тис. "євроблях". Всього з початку пільгового періоду українці встигли легалізувати понад 200 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією. А після розмитнили ще 20 тис.

Нагадаємо, машини, що знаходяться в Україні, – чи не найстаріші в світі. Середній вік авто – близько 16 років.

 

Джерело:
До списку новин