Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Є дві причини: експерт пояснив, чому в Україні не працює закон про сортування сміття

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Експерт зазначив, що всю відповідальність за утилізацію перекладено на місцеві бюджети. Щороку країна втрачає суттєвий потенціал для переробної промисловості.

Про це розповів генеральний директор Recycling Solutions Дмитро Ануфрієв.

По-перше, виробники пакувальної тари, пива, мінеральної води та безалкогольних напоїв, молочної продукції не несуть відповідальності за подальшу утилізацію використаної упаковки. Всю відповідальність за утилізацію перекладено на місцеві бюджети.

"А оскільки у них немає на це відповідних коштів, у тому числі й на контейнери для сортування, то країна щороку втрачає вагомий ресурсний потенціал для переробної промисловості", – говорить Ануфрієв.

Інший бік – немає механізму контролю за виконанням закону, немає реальної волі до його реалізації. А організація збору відсортованих відходів вимагає створення інфраструктури і грошей.

"Це завдання має вирішуватися спільно: бізнесом і державою. З боку держави – створення чіткої прозорої законодавчої бази, впровадження освітніх програм, спрямованих на пробудження свідомості наших співгромадян, податкові пільги для бізнесу, який інвестує гроші у вирішення екологічних проблем. Бізнес відгукнеться швидко, як тільки будуть створені привабливі з ринкової точки зору умови", – додав керівник виробництва товарів для будинку корпорації "Біосфера"Роман Гладишев.

 

Джерело:
До списку новин