загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Бюджет-2019: очікувані та реальні показники

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Верховна рада сьогодні, 18 жовтня, розглядає в першому читанні проєкт державного бюджету на 2020 рік. Нагадаємо, що порівняно з 2019 роком у новому проєкті заплановано вищий рівень доходу (+ 7,1%), проте і витрати бюджету також зростуть.

Проаналізуємо виконання поточного бюджету (на 2019-й) і його заплановані показники з реальними.

У проєкті бюджету-2019, який ухвалили в першому читанні, доходи були закладені на рівні 1 трлн 8,4 млрд грн, а витрати – 1 трлн 94,4 млрд грн. У підсумковому документі обидва показники зросли – до 1 трлн 26,1 млрд грн і 1 трлн 112,1 млрд грн відповідно.

Станом на 1 вересня поточний бюджет за доходами виконано на 671,8 млрд грн (65,5%), а за видатками – на 668,9 млрд грн (60,1%).

Обсяг дефіциту державного бюджету був встановлений на рівні 90 млрд грн, поки доходи перевищують витрати на 2,4 млрд грн. А обсяг державного боргу, встановлений на позначці 2 трлн 60,1 млрд грн, на початок вересня вже склав 2 трлн 67,1 млрд грн.

Курс долара, зростання ВВП і рівень інфляції в державному бюджеті були закладені за більш песимістичним прогнозом. Зростання ВВП за результатами півріччя склало 4,6%, (було закладено 3%), рівень інфляції на 1 вересня склав 3,4% (закладено 7,4%), курс долара у вересні опустився до 26,4 грн (закладено 29,4 грн).

Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум зараз відповідають цифрам, закладеним у головному кошторисі.

Як  розповів голова Комітету економістів України Андрій Новак, проєкт бюджету 2020 року, який представлений у першому читанні, повністю побудований на Бюджетній резолюції, яку розробив уряд Гройсмана навесні цього року. Звідти взяли всі основні параметри.

Експерт звернув увагу, що структура доходів і витрат, співвідношення між цими частинами, а також співвідношення між центральним і місцевим бюджетом – ксерокопія минулорічного бюджету.

«На жаль, новий уряд пішов найпростішим шляхом. При розробці бюджету на наступний рік просто взяли кошторис минулого року, додали до кожної статті плюс-мінус показник інфляції та вийшли на кошторис 2020 року», – прокоментував Новак.

 

До списку новин