загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Макрон відмовився від президентської пенсії і членства в Конституційній раді

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Президентська пенсія - не "спеціальний режим", а привілей.

На тлі протестів проти пенсійної реформи президент Франції Макрон зробив цікаву заяву, яка може вплинути на долю всіх наступних президентів Франції. При цьому він хоче скасувати закон, що діє у Франції вже більше 60 років.

Макрон, якому минулої суботи виповнилося 42 роки, в розпал протестів проти пенсійної реформи в країні відмовився від своєї майбутньої пенсії глави держави, повідомляють французькі ЗМІ з посиланням на Єлисейський палац.

"Він не буде отримувати цю пенсію, передбачену законом після закінчення свого мандата, так як вважає, що цей закон зі сфери зобов'язального права повинен бути стандартизований. І отже, він не застосує його до себе. (...) Ми живемо в епоху, коли виборчі особи повинні служити прикладом", - цитує газета Le Parisien джерело в канцелярії президента республіки.

Видання нагадує, що президент є єдиним, хто користується таким спеціальним режимом винагороди. Згідно із законом 1955 року після відходу зі свого поста колишні глави держав отримують довічну дотацію, еквівалентну зарплаті державного радника - 6220 євро на місяць.

За словами джерела, в цьому рішенні Макрона немає самореклами, а тільки бажання бути послідовним, відмовившись від довічної пенсії, на яку він має право після завершення мандата в 2022 році. А послідовність вимагає, щоб закон 1955 року в подальшому не застосовувався до жодного з майбутніх президентів.

Макрон також прийняв рішення в майбутньому не засідати в Конституційній раді Франції. Колишні президенти країни є довічними членами цієї ради з винагородою в 13,5 тис. євро на місяць.

Про це рішення, стало відомо під час перебування Макрона в Кот-д'Івуарі, оголошено на 17-й день загальнонаціонального страйкового руху проти пенсійної реформи у Франції, ініційованої президентом.

Влада Франції скасувала пенсійну реформу, через яку в країні проходили масові протести і страйки. Верховний комісар по пенсіях Жан-Поль Делева подав у відставку.

Як повідомлялося, уряд Франції має намір підвищити з 2027 року пенсійний вік, починаючи з якого в країні можна буде отримувати пенсію в повному обсязі, з 62 до 64 років. Французів, які народилися до 1975 року, пенсійна реформа не торкнеться.

 

До списку новин