загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Право на житло не залежить від місця проживання – Конституційний Суд

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Суд ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України.

Конституційний Суд України визнав своїм Рішенням від 20.12.2019 р. № 12-р/2019 такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення ч. 2 ст. 135 Житлового кодексу Української РСР. Згідно з ними до членів житлово-будівельного кооперативу раніше приймали лише:

- громадян, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР і Української РСР) і перебувають на обліку бажаючих вступити до житлово-будівельного кооперативу та внесені до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов або користуються правом позачергового прийому до членів кооперативу,

- громадян, зазначених в ч. 1 ст. 143 (за обміном з членом кооперативу), ч. 2 ст. 145 (члени сім'ї вибулого чи померлого члена кооперативу) і ч. 1 ст. 146 (колишній член сім'ї члена кооперативу після розлучення) ЖКУ.

На думку суддів, з аналізу положень Основного Закону України випливає, що право на житло може бути реалізоване у спосіб будівництва житла, придбання його у власність або взяття в оренду, а громадянами, які потребують соціального захисту, - у спосіб отримання соціального житла від держави або органів місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

Тому Конституційний Суд наголосив, що Конституція України встановлює різні способи реалізації свого права на житло і не пов'язує можливості реалізації цього права з постійним проживанням особи у тому чи іншому населеному пункті (з місцем проживання).

Положення ч. 2 ст. 135 ЖКУ, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

 

Джерело:
До списку новин