загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Уважно подивитися на товар слід у магазині!

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

До редакції друкованих і електронних видань ВАП звернулася пенсіонерка Ірина Анатоліївна Р. з проханням роз’яснити, чи правильно вчинили працівники магазину, відмовивши їй в обміні неякісних товарів на якісні. Вона 5 лютого придбала пару зимових черевиків, а вже через тиждень виявила брак: підошва тріснула, і в черевик почала потрапляти вода. «В тому ж таки магазині, – пише скаржниця, – я купила флакон туалетної води, щоб подарувати чоловікові на день народження. Але виявилося, що флакон був напівпорожній (скло темносинє, майже чорне, і одразу я не роздивилася, а чоловік підніс флакон до лампочки, і ми побачили: там лише половина ємності! 14 лютого понесла я в магазин і ботинки з тріщиною, і туалетну воду. А продавець мені відмовила обміняти браковані товари на якісні або повернути гроші, хоча чеки я зберегла. Чи зобов’язані працівники торгівлі прийняти у покупця неякісні товари та замінити їх на якісні?».

Шановна Ірино Анатоліївно! Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2004 №172 затверджено перелік сезонних товарів, гарантійний строк по яких обраховується з початку відповідного сезону. Зокрема, взуття зимового асортименту – з 15 листопада по 15 березня. Обмін або повернення товару можливі протягом 14 днів (без урахування дня купівлі). Отже, черевики Вам зобов’язані обміняти на якісні або повернути гроші (в тому разі, якщо такий товар на даний момент відсутній у продажу).

Можна припустити, що продавець поставить під сумнів, що тріщина на підошві трапилася не через неякісний товар (тобто з інших причин), а внаслідок Вашої недбалості тощо. В такому разі слід знати, що Постановою Кабміну України від 11.04.2002 №506 передбачено, що в разі виникнення потреби у визначенні причини втрати якості товару, гарантійний термін якого не вичерпався, продавець зобов’язаний у триденний термін з дня одержання письмової заяви від споживача організувати проведення експертизи якості продукції. Експертиза проводиться за рахунок продавця. Як бачите, до працівників магазину слід звертатися з письмовою заявою!

Якщо продавець проігнорує Ваші правомірні претензії щодо якості придбаного товару, Вам слід звернутися до територіальних органів виконавчої влади із захисту прав споживачів. Якщо ж і там питання вирішити не вдасться, його доведеться вирішувати в судовому порядку. 

Що ж до флакону туалетної води, то подібний товар, як і всі парфюмерно-косметичні вироби, товари в аерозольній упаковці, не підлягають обміну або поверненню. До речі, окрім згаданих, до переліку найменувань товарів, що не підлягають обміну або поверненню, входить ще 30 найменувань (продовольчі товари, лікарські засоби, предмети санітарії та гігієни та інші (див. додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2004 №172).

Тож радимо Вам уважніше придивлятися до товарів, які Ви купуєте.

До списку новин