загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Від допомоги – до сили

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

До вікової групи «50 плюс» належить практично кожен третій мешканець України.

Із виходом на пенсію чимало людей відчувають себе самотніми та забутими. До того була робота, колеги, турботи, зацікавленість у завтрашньому дні. Сьогодні ж пенсіонери, нерідко й через брак коштів, переважно сидять удома. Зарадити цьому покликана Всеукраїнська асоціація пенсіонерів, яка віднедавна має Рівненське регіональне відділення. Свій вільний час на заслуженому відпочинку тепер можна проводити корисно і цікаво.

Про діяльність організації розповідає головний редактор інтернет-видань Всеукраїнської асоціації пенсіонерів і заступник керівника Рівненського регіонального відділення Тамара Ткач.

– Відомий факт, що в нашій державі людьми пенсійного віку практично ніхто не цікавиться, – зауважує пані Тамара. – Тому ще у 2000-му році була створена Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська асоціація пенсіонерів» (ВАП). До неї входять як пенсіонери, так і люди передпенсійного віку та всі симпатики. Серед засновників організації є академіки і педагоги, лікарі та робітники, юристи й інженери – це організація, яка відстоює права та інтереси своїх членів і всіх жителів України, допомагає їм створити умови для здорового і гідного життя. Основними орієнтирами діяльності ВАП є християнські цінності, європейський вибір і соціальний захист. Адже в основі її діяльності лежить принцип колективної та індивідуальної допомоги на рівні особистих контактів, коли люди об’єднуються для покращення якості свого життя.

1-го жовтня минулого року, у Міжнародний день людей похилого віку, ми з подивом дізналися, що у Рівному цього дня практично не проводяться ніякі заходи. А ми саме 1-го жовтня презентувати свій інтернет-сайт у приміщенні обласної бібліотеки. Люди, які завітали на презентацію, поцікавилися, чи можемо ми зустрічатися й надалі. У жовтні щонеділі ми проводили знайомства, де люди розповідали про своє життя та інтереси. Таким чином заснувалося Рівненське регіональне відділення ВАП, яке активно працює вже 4-ий місяць.

Новий етап у житті

Ми розробляємо програми заходів на кожен місяць. Це можуть бути цікаві зустрічі, майстер-класи, бесіди, мистецькі заходи, творчі вечори, відвідування музеїв, театрів тощо. Наприклад, на лютий у нас запланований похід до театру, зустріч-концерт із воїнами-афганцями та проведення уроку грамотності. У кожному разі ми прислухаємося до побажань людей – що їм цікаво, те ми й організовуємо, туди йдемо. Вже організовували зустрічі зі священиком, лікарем-кардіологом, технологом-дієтологом, працівником головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області. Двічі ходили до театру, а також відвідували Музей бурштину. У бібліотеці побували на зустрічах із Павлом Петросюком (різьба по дереву), Анатолієм Гайдуком (вироби з очерету) та Валерієм Войтовичем (майстер-живописець), які мали тут свої виставки. Сьогодні прийшли на творчий вечір «Тетянин день», це вже 12-ий захід у рамках об’єднання.

Всіляко сприяють нам у проведенні заходів бібліотечні працівники РОУНБ: Галина Споденюк, Анжела Хамедюк та Тетяна Рижа. Адже чимало наших заходів відбуваються саме в обласній бібліотеці. Тут напередодні Нового року ми провели новорічну вечірку з концертом та організували солодкий стіл.

Загалом, у Рівненській області налічується близько 8 тисяч членів ВАП. Для них, як і для інших членів Асоціації по всій Україні, діє 12 спеціальних програм, про які можна довідатися на сайті www.uarp.org. Cеред головних: програма фінансової підтримки, інформаційна та культурна програми; програма «Етно-Еко 50+», що базується на відродженні народних промислів, зокрема, ручного ткацтва. У місті Радивилові функціонує і реалізує свої програми «Центр дослідження і відродження Волині». Із квітня будуть запроваджені нові програми, зокрема, юридичної підтримки, а також знижок на товари і послуги.

Кожна наша зустріч у Рівному – це приємні слова, обійми та вогник в очах. Люди із захопленням до цього ставляться. Якщо раніше ми заохочували пенсіонерів, подзвонивши та нагадавши їм про захід, то тепер вони вже самі виявляють зацікавленість та ініціативу.

«Цікава атмосфера, нові знайомства, корисна інформація»

Ось як відгукуються про роботу Рівненського регіонального відділення ВАП та своє об’єднання самі його учасники. Розмова з ними відбулася 25 січня після проведення творчого вечора «Тетянин день».

– Ці ретро-пісні, які я сьогодні почув, – це ностальгія за молодістю, – ділиться пенсіонер Федір Оверчук. – Мені подобається відвідувати такі мистецькі заходи, також я вже два рази був у театрі. Влітку я полюбляю подорожувати Європою як турист, також мене цікавлять велосипедні прогулянки. Тому я виступаю за створення у нашому місті велосипедної інфраструктури.

– Чому сидіти в 4-ох стінах? – дивується рівнянка Марина Швед, – це новий етап у житті пенсіонерів, а також цікаве спілкування.

До речі, деякі пенсіонери на заходи приїздять із Антополя, Здолбунова, Клеваня, Костополя, Решуцька та інших місць.

– Для мене це різноманітність у житті та цікаве спілкування з іншими людьми, до того ж, можна дізнатися щось корисне, – каже Ярослав Крисюк із Антополя. Люди із задоволенням приходять зі знайомими, друзями, є навіть подружні пари.

– Я прийшов сьогодні 3-ій раз, але мені цікаво поспілкуватися, побачити людей, відпочити душею, так би мовити, – зазначає Євген Аврамчук. – Значить, ми ще комусь потрібні.

Слова чоловіка підтримує його дружина Марія Аврамчук:

– Ми вже були в театрі на виставі «Старомодна комедія». Нам дуже сподобалося, адже ця вистава також про старших людей та їх взаємовідносини. Побували, відпочили, згадали молодість.

Долучаються до зустрічей й люди молодшого, передпенсійного віку, які зацікавлені брати участь у заходах та відвідувати різноманітні зустрічі.

– Тут завжди цікава атмосфера, нові знайомства, корисна інформація, – наголошує рівнянка Ольга Радиванюк. – Для нас спеціально організовуються зустрічі, екскурсії, походи в театр. Якби не це відділення пенсіонерів, то я сама ніколи в театр не пішла б.

Така організація як ВАП дуже потрібна й затребувана – переконані пенсіонери. У цих людей є життєвий досвід, вони відчувають свою значимість і те, що комусь потрібні. Тому люди вже з нетерпінням чекають наступної зустрічі та нового цікавого заходу. До речі, цим людям, як пенсіонерам, ідуть назустріч та при відвідуванні театрів, музеїв, виставок пропонують білети за прийнятними зниженими цінами.

Пані Тамара просить звернути увагу на сайт ВАП – www.uarp.org, який працює чотирма мовами: українською, російською, англійською та німецькою, адже його часто відвідують іноземці. А робота самої Асоціації базується на позитивному міжнародному досвіді.

Спочатку девіз роботи Всеукраїнської асоціації пенсіонерів звучав «Допоможи собі сам!», але згодом змінився на «Разом ми – сила!», бо тільки об’єднаними зусиллями літніх людей можна добитися покращення їхнього життя. Тож у Рівному пенсіонерів запрошують цікаво і з користю провести свій вільний час.

Детальніша інформація за тел. (097) 645-38-13 – Тамара Ткач.

Надія БЕРЕГОВА

 

До списку новин