загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Зустрічі в Чикаго

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На запрошення Американської асоціації пенсіонерів (AARP) голова Ради ВАП Володимир Дзьобак узяв участь у комплексі заходів, присвячених 45-й річниці цієї могутньої організації, що налічує 35 мільйонів членів. Ці урочистості відбулися в Чикаго за участю численних гостей з Великобританії, Канади, Японії, багатьох інших країн Європи, Азії, Африки, Австралії.

Серед проведених заходів - навчання, в ході якого фахівці AARP ділилися досвідом багатогранної роботи, відповідали на запитання присутніх, демонстрували фільми тощо, а також велика виставка, семінари, культурна програма.

Володимир Дзьобак виступив перед іноземними колегами, розповів про те, що вдалося за три роки від дня заснування ВАП зробити для літніх людей України, коротко окреслив основні напрями роботи по захисту прав літніх, підвищення якості їхнього життя. Виступ, проголошений англійською мовою, викликав жвавий інтерес присутніх і супроводжувався оплесками.

 _______________________________________________________________________________

Тези виступу

Голови Ради ВАП В.В. Дзьобака

на конгресі AARP у Чикаго

(Переклад з англійської)

 

Леді та джентльмени!

 

Мені, Голові Ради Всеукраїнської Асоціації Пенсіонерів, надзвичайно приємно передати Вам вітання від 16 тисяч членів ВАП. Це, звісно, незначна частина від 14 мільйонів пенсіонерів України, але ми сподіваємося, що недалеко той день, коли чисельність нашої Асоціації буде вимірюватися сотнями тисяч і навіть мільйонами членів. Такий оптимізм нам вселяє діяльність AARP, яка є для нас блискучим прикладом для наслідування.

 

Три роки тому, коли ми створювали свою Асоціацію, ми вже знали, що жоден досвід сліпого, механічного копіювання іноземної моделі суспільства, будь-яких громадських інститутів на українському ґрунті не привів до успіху. Тому, дізнавшись про діяльність AARP, ми не збиралися в точній відповідності з Вашим досвідом будувати таку ж організацію в Україні. Адже у нас і у AARP були зовсім різні і стартові можливості, і рівні демократизації, і соціально-політичні ситуації, і, звісно, різний менталітет.

Але є одна "родзинка" в ідеології Вашої Асоціації, яка нам сподобалася з першого погляду, і яку ми запозичили у AARP: це націленість лише на власні сили, на власний інтелект, відмова від утриманських принципів, які вбивають у людині не тільки почуття власної гідності , але й багато вмінь, здібностей. Ось чому девізом своєї громадської організації ми взяли слова: "Допоможи собі сам!".

 

І тому за три роки діяльності нашої Асоціації ми не випросили у держави і державних органів жодної копійки, на відміну від багатьох інших громадських організацій, які просто не можуть існувати без фінансової підтримки з боку уряду. Ми навіть не розраховували на гранти, хоча наші фінансові можливості вельми скромні. Єдиний грант, який нам надало Посольство Канади в Україні (за що ми дуже йому вдячні!), був отриманий нами абсолютно випадково (коли ми представляли документи на конкурс, ми навіть не розраховували, що з цього щось вийде, і були приємно здивовані , коли отримали повідомлення про виділений грант). Ці кошти ми вклали в нашу програму інформаційного забезпечення.

На пострадянському просторі досвід AARP має декілька позитивних переваг: по-перше, він дозволяє мільйонам людей похилого віку мобілізувати свій творчий потенціал і об'єднуватися не на основі якої б то не було політичної доктрини, а на відродженій вірі у власні сили; по-друге, він сприяє адаптації цієї величезної частини суспільства до нових для нас умов; по-третє, він дає потужний стимул для активного довголіття.

 

Кілька слів про те, що нам вдалося зробити за три роки. У нас діють такі програми: медична; гендерна; вже згадана вище програма інформаційного забезпечення членів Асоціації (ми видаємо для них журнал "Наше покоління", газету "50 плюс", різні каталоги); програма знижок на товари та послуги; програма "Швидка юридична допомога"; програма "Діалог поколінь"; програма "Здоровий спосіб життя"; єдина в Україні програма медичного страхування пенсіонерів; програма "Банк одягу для пенсіонерів" та інші.

Президент Європейського Союзу Пенсіонерів (ЄСП) доктор Бернхард Вормс, завітавши до нас у Києві і ознайомившись з нашою роботою, дав високу оцінку нашим програмам і особисто ініціював прийом ВАП в ЄСП. Ми співпрацюємо з низкою інших міжнародних організацій - HelpAge International, Age Concern England, FIAPA та іншими. У цьому році ми стали членом FIAPA. Ми підтримуємо творчі контакти з проектом PADCO (програма "Пенсійна реформа в Україні"), консультуємося з фахівцями USAID. До речі, часом нам доводиться стикатися з нерозумінням з боку окремих співробітників USAID, які більше уваги приділяють не тим, хто багато працює, а тим, хто вміє вдавати діяльність. Однак, як ми сподіваємося, це - тимчасові труднощі, і ми все ж знайдемо взаєморозуміння і підтримку навіть там.

 

Нещодавно ми відкрили наш оновлений сайт в Інтернеті, тому, щоб не втомлювати аудиторію, я лише хочу порекомендувати тим, хто знає українську мову, заглянути туди, щоб більше дізнатися про Всеукраїнську Асоціацію Пенсіонерів, і для цього назву нашу адресу в Інтернеті: www.uarp.org

 

Одним з найважливіших напрямків своєї роботи ми вважаємо відстоювання прав літніх людей, створення відповідної правової бази в Україні.

У цьому напрямку ми вже зробили ряд кроків, зокрема, звернулися до Конституційного Суду України з проханням роз'яснити, чи відповідає Конституції діючий у нас Закон про державну службу, в якому, на наш погляд, має місце дискримінація громадян похилого віку. Там, наприклад, вік державних службовців у сфері державного управління обмежений 65 роками. Ми переконані, що такий закон приносить шкоду нашій країні, бо саме в такому віці людина здобуває всю необхідну для успішної роботи мудрість і справжню майстерність у виробленні і прийнятті відповідальних рішень.

 

Та це відноситься і до будь-якої іншої країні. Наприклад, всім відомі такі видатні державні діячі, як Теодор Рузвельт, Дуайт Ейзенхауер, Рональд Рейган, Вінстон Черчилль, Джавахарлал Неру, Конрад Аденауер, генерал де Голль, Франсуа Міттеран, а в історії України величезною повагою користувалися і київські князі Володимир, Ярослав Мудрий, багато гетьманів, які і після 65 років успішно справлялися зі своєю роботою і уславилися добрими справами на благо своїх народів. Справа зовсім не у віці, а в потенціалі особистості. І ми будемо всіляко сприяти тому, щоб наші літні мали можливість реалізувати свій величезний інтелектуальний і духовний потенціал.

На закінчення хочу подякувати організаторам цього представницького зібрання за запрошення і надану мені можливість ознайомити Вас, панове, з нашою скромною роботою, тими нашими успіхами, які багато в чому стали можливими завдяки запозиченню чудового досвіду AARP.

 

Ми були б раді вітати керівників AARP у нашому офісі в Києві, щоб більш ґрунтовно ознайомити Вас з діяльністю ВАП, окреслити шляхи взаємовигідного співробітництва.

 

Дякую за увагу!

 

До списку новин