загрузка...
Блоги
Дзебак Владимир Дзебак Владимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Все блоги
Колонка автора
Все колонки авторов
Петиции ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробности Подать заявку
Опрос
Придерживаетесь ли Вы правил карантина?

Колядки и щедривки на Рождество "разгонят" скуку родным и соседям

Увеличить шрифт Уменьшить шрифт
Отправить
Печатать

Одна из рождественских традиций — петь колядки на Рождество. Издавна в этих народных песнях переплетены языческие и христианские мотивы. Ряженые ходят от дома к дому и поют хозяевам колядки на русском или украинском языках, а те дают им монеты и сладости. Обряд колядования, по правилам, должен сопровождаться музыкой, танцами, играми.

Итак, 6-го января, после Святой Вечери собирайтесь с друзьями-подругами и в путь - петь колядки и щедривки. Сначала обойдите родственников, а потом можно наведаться и к  соседям.

Знаете как правильно колядовать? Сначала нужно позвонить в дверь, когда выйдут хозяева, у них нужно спросить, можно ли колядовать, потом они приглашают колядников в дом, где зачастую проходит застолье. Дальше можно начинать петь - несколько куплетов известной колядки или щедривки.

Предлагаем вам тексты рождественских колядок на русском и украинских языках.

1.

Коляда, коляда! А бывает коляда На кануне Рождества Коляда пришла Рождество принесла.

2.

А дай Бог тому, Кто в этом дому! Ему рожь густа, Рожь ужиниста! Ему с колосу осьмина, Из зерна ему коврига, Из полузерна пирог. Наделил бы вас Господь И житьем , и бытьем, И богатством!

3.

Дай тебе, Господи , На поле природ, На гумне примолот, Квашни гущина, На столе спорина, Сметаны потолще, Коровы подойны!

4.

Уж ты сивая свинья, Таусень ! На дубу гнездо свила, Таусень ! Поросят вывела. Поросята полосаты По сучкам пошли, А один упал, Ко мне в кузов попал, Веретено переломал. Веретена неточены — У них пятки золочены. Таусень!

5.

Ой, Баусень ! Наш хозяин богатый, Гребёт денежки лопатой, Сидит на скамейке, Считает копейки, Сидит на лавке, Считает булавки. Ой, Баусень!

Надворі чорна хмара в’ється

Надворі чорна хмара в’ється, Під вікном колядник човпеться. Пустіть його до хати, Він вам буде співати Коляди! Пустіть його до хати, Він вам буде співати Коляди! Коляди. У печі пироги сиділи, Та мої оченьки гляділи Коцюбою повертав, По єдному поїдав, Наївся! Наївся. І в печі пирогів не стало, Він поліз він на хату по сало. І саленька не дістав, І драбину поламав, Забився. І саленька не дістав, І драбу поламав, Забився. Забився. Надворі чорна хмара в’ється, Під вікном колядник човпеться. Пустіть його до хати, Він вам буде співати Коляди! Пустіть його до хати, Він вам буде співати Коляди! Коляди.

Ой через садок та й доріженька

Святий Вечор! Ой в церкву йшла Божа Мати Святий Вечор! Да й зустрічає три коляднички Святий Вечор! Три коляднички співають пісні Святий Вечор! Співають пісні славному пану Святий Вечор! Славному пану - пану Івану Святий Вечор! І славним людям, що прийшли в церкву Святий Вечор! З Святим Вечором вас!

*** Коляд, колядниця Добра паляниця Я мала дитина Стою під хатиной В сопілочку граю Діток забавляю А ви люди, чуйте Коляду готуйте Яблучка, горішки То мої потішки Горішечків жменьку Сипніть у кишеньку А якщо не дасте То для мене пусте Христос народився Світ розвеселився Святим Вечором!

***

Темненькая нічка Тьмою світ закрила Темненькая нічка Тьмою ніч закрила (2 р.) То не сонце сходить Не місяць заходить То Пречиста Діва Свого сина родить Старий рік минає Новий наступає Старий рік минає Новий наступає Христос ся рождає

***

Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся, Ой, радуйся, земле, Син Божий народився. Застеляйте столи, та все килимами, радуйся, Ой, радуйся, земле, Син Божий народився. Та кладіть калачі з ярої пшениці, радуйся, Ой, радуйся, земле, Син Божий народився. Бо прийдуть до тебе три празники в гості, радуйся, Ой, радуйся, земле, Син Божий народився. А перший же празник: Рождество Христове, радуйся, Ой, радуйся, земле, Син Божий народився. А другий же празник: Святого Василя, радуйся, Ой, радуйся, земле, Син Божий народився. А третій же празник: Святе Водохреща, радуйся, Ой, радуйся, земле, Син Божий народився

Колядка "Бог ся рождає"

Бог ся рождає, хто ж то може знати! Ісус Му ім'я, Марія Му Мати!

Приспів:

Тут ангели нудяться, Рожденного бояться, А віл стоїть трясеться, осел смутно пасеться, Пастиріє клячуть, в плоти Бога бачуть Тут же, тут же, тут же, тут же, тут!

Марія Му Мати прекрасно співає, А хор ангельський їй допомагає!

Приспів.

Йосиф старенький колише Дитятко, Люляй же, люляй, мале Отрочатко,

Приспів.

Тріє царіє од восток прийдоша, Ливан і смирну, злото принесоша.

Приспів.

І ми Рожденному Богу поклін даймо, Слава во вишних! — Йому заспіваймо.

Приспів.

Тихая ніч

Тихая ніч, дивная ніч, Все дріма, лиш не спить, Благоговіє подружжя святе: Дивного Сина послав Бог-Отець, Радістю серце горить! Радістю серце горить!

Тихая ніч, дивная ніч, Голос з неба звістив: Тіштеся: нині Христос народивсь Мир і спасіння для всіх Він приніс, Світло святе нам явив! Світло святе нам явив!

Тихая ніч, дивная ніч, В небо нас Бог позвав Хай же відкриються наші серця І хай прославлять Його всі уста: Він нам Спасителя дав!

***

Тиха ніч, свята ніч! Ясність б'є від зірниць. Дитинонька Пресвята, Така ясна, мов зоря, Спочиває в тихім сні. Тиха ніч, свята ніч! Ой, зітри сльози з віч, Бо Син Божий йде до нас, Цілий світ любов'ю спас, Вітай нам, святе Дитя! Свята ніч настає, Ясний блиск з неба б'є, В людськім тілі Божий Син Прийшо нині в Вифлеєм Щоб спасти цілий світ. Тиха ніч, свята ніч! Зірка сяє ясна, Потішає серця, Величає Христа. Дитя святе, як зоря, Нам світи, зоря ясна!

Радуйся, радуйся земле…

Добрий вечір, тобі, Пане господарю. Радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився.

Застеляйте столи, Та все килимами. Радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився.

Та й кладіть калачі З ярої пшениці. Радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився.

Бо прийдуть до тебе, Три праздники в гості. Радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився.

А перший же праздник Рождество Христове. Радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився.

А другий же праздник Святого Василя. Радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився.

А третій же праздник Святе Водохреще. Радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився.

На небі зірка

На небі зірка ясна засяла І любим світлом сіяє. Хвиля спасення нам завитала B Бог в Вифлеємі раждаєсь.

Щоб землю з небом В одно злучити Христос родився, славіте, Христос родився, славіте!

Бог предвічний

Бог предвічний народився, Прийшов десь із небес, Аби спас люд свій весь І утішився.

В Вифлеємі народився Месія Христос наш, І пан наш, для всіх нас Нам народився!

Ознаймив’се Ангел Божий Наперед пастирям, А вчера звіздарям І земним звірям.

Діва сина як зродила, Де Христа Невіста Зродила Пречиста Там звіздар стала.

А три царі несуть дари До Віфлеєм – міста, Де Діва Пречиста Сина повила.

Ви, три царі, де ідете? І демо в Віфлеєм З желанням, з спокоєм І повернемся.

Іншим путем повернули, До царя Ірода І його города Не заходили.

Йосифові Ангел мовив: “Малую Дитину, І Матір невинну Нехай хоронить”.

Слава Богу! – заспіваймо Честь Сину Божому І пану нашому! – Поклін віддаймо! 1.

Колядин, колядин, Я у батька один. Мене не дивуйте Ковбасу лаштуйте. Колядин, колядин, Я у батька один. По коліна кожушок — Дайте, дядьку, пирожок!

2.

Коляд, коляд, колядниця, Добра з медом паляниця. А без меду не така, Дайте, дядьку, п"ятака. А п"ятак то замалий, Дайте рубчик золотий!

Колядин, колядин, Я у мамки один. Несіть мені пиріжок, Та й положіть у мішок. Колядин, колядин, Я в бабусі один. По коліна кожушок, Дайте дядку пирожок. Колядин, колядин, А я в дядька один, У порватім кожушку, Несіть мені пампушку.

К списку новостей