загрузка...
Блоги
Дзебак Владимир Дзебак Владимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Все блоги
Колонка автора
Все колонки авторов
Петиции ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробности Подать заявку
Опрос
Придерживаетесь ли Вы правил карантина?

Мы против замены прав!

Увеличить шрифт Уменьшить шрифт
Отправить
Печатать

Требование заменить «советские» водительские права взбудоражило отечественных автомобилистов. Многие, как и мы, расценили это как очередное выкачивание денег, причем из малоимущих людей.

 

Закон Украины «О едином государственном демографическом реестре и документах, подтверждающих гражданство Украины, удостоверяющих личность или ее социальный статус», вступивший в силу 6 декабря 2012 года, требует заменить права советского образца. Согласно закону с 1 января 2014 года они становятся недействительными.

Сегодня обмен прав в МРЭО ГАИ стоит около 300 грн. Кроме того, нужно пройти медкомиссию и получить медсправку, подтверждающую способность человека управлять ТС, а это еще 200 грн. То есть для замены прав нужно выложить почти 500 грн., не считая потраченного времени.

Как правило, владельцы «советских» прав – это пенсионеры, для них эта сумма может оказаться неподъемной. К тому же они реже других ездят на своем ТС и, учитывая возраст, вряд ли отправятся на авто за рубеж, где в «советских» правах полицейские не смогут прочесть их имен. Это необоснованное требование выглядит как очередная выкачка средств. Оно вызвало негативную оценку украинских автомобилистов, что подтверждает и независимый опрос, проведенный нами.

Мы призываем всех водителей голосовать на сайте autocentre.ua в соответствующем соцопросе или жеставить свои подписи под открытым письмом, опубликованным в нашем журнале, и присылать вырезанный бланк письма со своей подписью в нашу редакцию по адресу: 01135, Киев, ул. Златоустовская, 50 с пометкой «Обмен советских прав».

Президенту України Віктору Януковичу Голові Верховної Ради України  Володимиру Рибаку Прем’єр-міністру України Миколі Азарову

Відкритий лист

В кінці минулого року, 6 грудня, вступив у силу Закон України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Абзацом 2 пункту 1 розділу V «Перехідних положень» передбачено: «Посвідчення водія, що були видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік, припиняють свою дію з 1 січня 2014 року». В зв’язку з цим усім власникам таких посвідчень необхідно замінити їх на нові документи.

Доводимо до Вашого відома, що згідно з інформацією Державтоінспекції України обмін посвідчення водія сьогодні в середньому обходиться близько 300 грн. (до цієї суми входить вартість бланка посвідчення і послуги ДАІ). Крім цього, водію необхідно пройти медкомісію й отримати медичну довідку – документ, який є обов’язковим при процедурі обміну посвідчення водія. Для отримання такої довідки необхідно мати 150–200 грн. Таким чином, щоб замінити посвідчення водія, громадянину України потрібно витратити близько 500 грн.

Зазначимо, що більшість власників водійських посвідчень зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік, – це люди, які отримували їх ще за часів СРСР, тобто вітчизняні пенсіонери, одна з найбільш матеріально вразливих і незахищених категорій громадян. Люди, які все своє життя працювали на благо Батьківщини і для більшості з яких сума 500 грн. занадто велика, аби витратити її на нові водійські посвідчення, оскільки старі через примху народних депутатів через рік стануть недійсними.

Нераціональним є обмін водійських прав для пенсіонерів ще й тому, що вони, як правило, нечасто їздять на своїх транспортних засобах і роблять це, за великим рахунком, лише в межах України. Сенс обміну посвідчень водія зразка СРСР є тільки в тому випадку, коли людина має намір поїхати на транспортному засобі за кордон – адже саме там такі посвідчення дорожні поліціянти не зможуть ідентифікувати по причині того, що всі написи в них зроблені кирилицею і не продубльовані латинськими літерами. 

Підтверджує наші висновки і відкрите соціальне опитування, яке ми провели на нашому інтернет-сайті. Більше 80% з-понад тисячі опитаних респондентів вважають, що заміна водійських посвідчень зразка СРСР – це черговий збір коштів з незаможних людей і пенсіонерів.

Враховуючи вищенаведене, з метою захисту соціальних прав українських пенсіонерів просимо Вас виключити абзац 2 пункту 1 з розділу V «Перехідних положень» Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

З повагою,  Головний редактор журналу «Автоцентр» Сергій Матусяк

Погоджуюсь з необхідністю відмінити  абзац 2 пункту 1 з розділу V «Перехідних положень»

К списку новостей