Політика сусідства: Східне партнерство під знаком питання
Стосовно стану взаємовідносин зі східними державами-сусідами (Україна, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Вірменія, Грузія) заявив Євродепутат від партії зелених, член Комітету з міжнародних справ, Вернер Шульц:
"Доповіді про хід роботи показують весь спектр можливого зближення східних сусідів з ЄС.
В той час як Молдова і Україна перебувають на межі підписання угоди про асоціативне членство, стосунки з Азербайджаном і Білорусією знаходяться все ще в зародковому стані.
Незважаючи на всі пропозиції і зусилля впродовж останніх чотирьох років з тим , щоб швидко привести шість країн до стандартів і цінностей ЄС, досі майже не досягнено ніяких результатів.
Комісар Фюле прагне і сам, при цьому дуже творчо, розрядити внутрішні політичні кризи в Україні, Молдові та Грузії. Тим не менше, коли політична воля для зближення відсутня або компроміси між політичними таборами не являються можливими, простір для дій ЄС є дуже вузьким.
Тому східна політика ЄС стоїть під знаком питання. Саміт Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді повинен би принести прорив, але тепер він може стати лебединою піснею для Східного партнерства. Великому проекту Фюле - надати пострадянському простору європейські перспективи – загрожує, з точки зору внутрішньої політики, крах і занепад (досл. піде під воду) через великі відмінності між країнами-партнерами.
Політична еліта, особливо в Україні, Грузії та Молдові, має все у своїх руках, щоб зробити інтеграцію їх країн до ЄС успішною.
Це саме той час, щоб словам почали слідувати справи ".