Взято відповідальність за все
Запитання перше. Новий Папа походить з Латинської Америки. Користується великою повагою як священик бідних. Захист прав людини для нього - пріоритет. Неймовірно, але він вибрав Франциска Ассійського, засновника дуже поширеного чернечого ордену Францисканців, своїм покровителем. Знак надії для обездолених світу?
Необмежено: Так! Заповіт Франциска Ассійського є для Папи Франциска змістом і мірилом його вчинків. “Честь людини є недоторканою” звучить майже одностайно в кожній демократичній конституції. Цей основний принцип базується на правах людини, таких як: свобода, справедливий судовий розгляд, вільний вибір роботи, терпимість до слова і протесту - все це, щоб лише назвати одну лише річ. Відповідальність за світ належить сюди ж. І постійна турбота про ближнього, що з тих чи інших причин не може впоратися зі своїм життям. Завдяки особистому прикладові в цьому напрямку здобув Франциск багато друзів; тому являється папа предметом симпатій та сподівань.
Питтання друге. В Європі також живуть бідні. На півдні бідність особливо збільшується. Число емігрантів росте та росте. Драма з біженцями на італійському узбережжі має загальноєвропейський масштаб. Соціальна політика ж, навпроти, лежить в межах відповідальності держав. Відмінності історично зрощені і нездоланні, говориться в обгрунтуванні. Як відноситься Європейський союз пенсіонерів до випрацювання мінімальних соціальних стандартів, обовязкових для всіх країн?
Ми за це. Випрацювання мусить звісно брати за основу продуктивність і економічний розвиток, які так різняться у кожній країні та галузі.
Зрештою ми в ЄСП також не втомлюємось торкатися болючих питань. Через те що ми, з моменту нашого заснування в 1995, дали письмове зобов'язання щодо захисту людської гідності молодих та старих. Ми відчуваємо відповідальність у прямих розмовах з політиками. Восени минулого року EPP Конгрес схвалив в Бухаресті нашу резолюцію, в якій ми вимагали рішучих дій щодо подолання голоду у світі. При цьому всі уряди Європи прийняли на себе ці зобов'язання.
Життя з гідністю - це для нас означає в безпеці та добробуті! Ми очікуємо від депутатів парламенту, що вони безперервно запроваджуватимуть цей принцип в країнах, звідки вони родом. Вони мусять бути порівняні згідно з їх зобов'язаннями на місці при відборі кандидатів для виборів до європейського парламенту 2014.
Питання третє. Берлінська регіональна конференція ЄСП та ЕРР з Ангелою Меркель та депутатами Гайнцом К. Бекером, Ельмаром Бруком та Гербертом Ройлом вимагала більше прав для Європарламенту. Це було в середині січня. Тим часом в Страсбургу депутати сказали “НІ” проекту бюджету ЄС до 2020 року. Гра впливів чи відповідальні вчинки?
Своїми рішеннями ЄС парламент віддає належне своїй відповідальності, що я вітаю. Умовисновок “Будь яка сила виходить з народу” є поширеним (утвердився) Кожен, хто мусить дбати про стабілізацію купівельної спроможності євро, мусить зустрітися обличчям з наслідками політики заборгованості ЄС. Таким чином, за моїм переконанням жоден депутат не може ухилитися від рішення щодо ЄС бюджету, який виходить лише неістотньо меншим ніж бюджет-попередник і бережливе поводження з фінансами все ще не спостерігається.
Питання четверте. У Сирії, люди б'ються головами уже протягом двох років. Сотні чоловік вмирають щодня, в основному мирні жителі. Відмінності між режимом Асада та опозицією стали невпізнаними. Там, здається, немає виходу. Чи ні? Яке сподівання, Пане Президенте, ви пов'язуєте з одночасним одностайним осудженням Радою Безпеки масових порушень прав людини. Проблиск надії для інших гарячих точок, що мають глобальне значення?
Події в Сирії, а також і в інших країнах, є серйозними порушеннями людської гідності. Я також гаряче вітаю від імені ЄСП той факт, що Рада Європи бере на себе роль “Світового Уряду”. Буде зайнято позицію з відповідними наслідками для всіх регіонів нашої землі , яка створить платформу для правомірних дій і - якщо необхідно - візьме на себе командування у випадку військового втручання.
Питання п'яте. Більше мільйона громадянок та громадян пов'язані через членські об'єднання, а відповідно через партії, з Європейським союзом пенсіонерів. У таких країнах, як Франція, Португалія, Ірландія, Данія, Швейцарія, Молдова і - за винятком Хорватії та Словенії - всі балканські країни ми досі поза досяжністю. Яким шляхом іде ЄСП, щоб також і там здобути міцний ґрунт для заснування об'єднань пенсіонерів.
Завдяки волонтерській роботі в багатьох країнах в даний час до нас приналежні 37 організацій з 25 країн. Незважаючи на обмежені сили нашого генерального секретаріату в зв'язку з EPP проводяться щорічні регіональні конференції. Вони слугують для визначення позицій та обміну досвідом. Ці зустрічі - також в традиційних «літніх школах» з Асоціацією австрійських пенсіонерів у Відні - підбадьорюють і допомагають асоціаціям членів - передусім в Східній Європі - встати на ноги.
Те, що в такій країні-засновниці ЄС, як Франція, немає сильної асоціації літніх людей, яка б прагнула приєднання до ЄСП , залишається незрозумілим для мене. Всі зусилля і в інших нами згаданих країнах також залишаються безрезультатними.
У ході наших дискусій на місці (на жаль, виняток), ми змушені обходитися заступництвом і практичною підтримкою керівників і членів парламенту ЄС.
Я очікую, що приготування до "Європейського року громадянок і громадян 2013 року" створить стимул для літніх громадян зорганізуватися і заявити про себе.
Ставив питання:
Ульріх Вінц, співробітник прес-служби ЄСП