Колонка автора:

Взято відповідальність за все

Запитання перше. Новий Папа походить з Латинської Америки. Користується великою повагою як священик бідних. Захист прав людини для нього - пріоритет. Неймовірно, але він вибрав Франциска Ассійського, засновника дуже поширеного чернечого ордену Францисканців, своїм покровителем. Знак надії для обездолених світу?

Необмежено: Так! Заповіт Франциска Ассійського є для Папи Франциска змістом і мірилом його вчинків. “Честь людини є недоторканою” звучить майже одностайно в кожній демократичній конституції. Цей основний принцип базується на правах людини, таких як: свобода, справедливий судовий розгляд, вільний вибір роботи, терпимість до слова і протесту - все це, щоб лише назвати одну лише річ. Відповідальність за світ належить сюди ж. І постійна турбота про ближнього, що з тих чи інших причин не може впоратися зі своїм життям. Завдяки особистому прикладові в цьому напрямку здобув Франциск багато друзів; тому являється папа предметом симпатій та сподівань.

Питтання друге. В Європі також живуть бідні. На півдні бідність особливо збільшується. Число емігрантів росте та росте. Драма з біженцями на італійському узбережжі  має загальноєвропейський масштаб.  Соціальна політика ж, навпроти, лежить в межах відповідальності держав.  Відмінності історично зрощені і нездоланні, говориться в обгрунтуванні. Як відноситься Європейський союз пенсіонерів до випрацювання  мінімальних соціальних стандартів, обовязкових для всіх країн?

Ми за це. Випрацювання мусить звісно брати за основу продуктивність і економічний розвиток, які так різняться у кожній країні та галузі.

Зрештою ми в ЄСП також  не втомлюємось торкатися болючих питань. Через те що ми, з моменту нашого заснування в 1995, дали письмове зобов'язання щодо захисту людської гідності молодих та старих.  Ми відчуваємо відповідальність у прямих розмовах з політиками. Восени минулого року EPP Конгрес схвалив в Бухаресті нашу резолюцію, в якій ми вимагали рішучих дій щодо подолання голоду у світі.  При цьому всі уряди Європи прийняли на себе ці зобов'язання.

Життя з гідністю - це для нас означає  в безпеці та добробуті! Ми очікуємо від депутатів парламенту, що вони  безперервно запроваджуватимуть цей принцип в країнах, звідки вони родом. Вони  мусять бути порівняні згідно з їх зобов'язаннями на місці при відборі кандидатів для виборів до європейського парламенту 2014.

Питання третє. Берлінська регіональна конференція ЄСП та ЕРР з Ангелою Меркель та депутатами Гайнцом К. Бекером, Ельмаром Бруком та Гербертом Ройлом вимагала більше прав для Європарламенту. Це було в середині січня. Тим часом  в Страсбургу депутати сказали “НІ” проекту бюджету ЄС до 2020 року. Гра впливів чи відповідальні вчинки?

Своїми рішеннями ЄС парламент віддає належне своїй відповідальності, що я вітаю. Умовисновок  “Будь яка сила виходить з народу” є поширеним (утвердився) Кожен, хто мусить дбати про стабілізацію купівельної спроможності євро, мусить зустрітися обличчям з наслідками політики заборгованості ЄС. Таким чином, за моїм переконанням жоден депутат не може ухилитися від рішення щодо ЄС бюджету, який виходить лише неістотньо меншим  ніж бюджет-попередник  і бережливе поводження з фінансами все ще не спостерігається.

Питання четверте. У Сирії, люди б'ються головами уже протягом двох років.  Сотні чоловік вмирають щодня, в основному мирні жителі.  Відмінності між режимом Асада та опозицією стали невпізнаними.  Там, здається, немає виходу. Чи ні?  Яке сподівання, Пане Президенте,  ви пов'язуєте з одночасним одностайним осудженням Радою Безпеки  масових порушень прав людини.   Проблиск надії для інших гарячих точок, що мають глобальне значення? 

Події в Сирії, а також і в інших країнах, є серйозними порушеннями людської гідності. Я також гаряче вітаю від імені ЄСП той факт, що Рада Європи бере на себе роль “Світового Уряду”. Буде зайнято позицію з відповідними наслідками для всіх регіонів нашої землі , яка створить платформу для правомірних дій  і - якщо необхідно - візьме на себе командування у випадку військового втручання.

Питання п'яте. Більше мільйона громадянок та громадян пов'язані через членські об'єднання, а відповідно через партії, з Європейським союзом пенсіонерів. У таких країнах, як Франція, Португалія, Ірландія, Данія, Швейцарія, Молдова і - за винятком Хорватії та Словенії - всі балканські країни ми досі поза досяжністю. Яким шляхом іде ЄСП, щоб  також і там здобути міцний ґрунт для заснування об'єднань пенсіонерів.

Завдяки волонтерській роботі в багатьох країнах в даний час до нас приналежні  37 організацій з 25 країн.  Незважаючи на обмежені сили нашого генерального секретаріату в зв'язку з EPP проводяться щорічні регіональні конференції. Вони слугують для визначення позицій та обміну досвідом. Ці зустрічі - також в традиційних «літніх школах» з Асоціацією австрійських пенсіонерів у Відні - підбадьорюють і допомагають асоціаціям членів - передусім в Східній Європі - встати на ноги.

Те, що в такій країні-засновниці ЄС, як Франція, немає сильної асоціації літніх людей, яка б прагнула приєднання до ЄСП , залишається незрозумілим для мене.  Всі зусилля і в інших нами згаданих країнах також залишаються безрезультатними.

У ході наших дискусій на місці (на жаль, виняток), ми змушені обходитися заступництвом і практичною підтримкою керівників і членів парламенту ЄС.

Я очікую, що приготування до "Європейського року громадянок і громадян 2013 року" створить стимул для літніх громадян зорганізуватися  і заявити про себе.

Ставив питання:

Ульріх Вінц, співробітник прес-служби ЄСП

Вормс Бернхард
загрузка...
Блоги
Дзебак Владимир Дзебак Владимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Все блоги
Колонка автора
Все колонки авторов
Петиции ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробности Подать заявку
Опрос
Придерживаетесь ли Вы правил карантина?