Україна: Угода про асоціацію - це успіх як для України, так і для ЄС
Голосування відбулося сьогодні в Страсбурзі паралельно з ратифікацією договору у Верховній Раді України в Києві.
"Сьогоднішня ратифікація є важливою віхою у відносинах України та ЄС, важливий і символічний крок, що вказує на зобов'язання обох сторін щодо успішної його реалізації", - сказав Яцек Саріуш-Вольський, заступник голови групи ЄНП, що відповідає за зовнішні стосунки, і постійний доповідач по Україні в Європейському парламенті.
Ратифікація Угоди про асоціацію - це успіх як для України, так і для ЄС. Сьогоднішня ратифікація одночасно у двох європейських містах: Києві та Страсбурзі, проголосована двома демократично обраними парламентами - Верховною Радою України та Європейським Парламентом, найвищим демократично обраним законодавчим органом Європейського Союзу. Це сильне символічне послання українському суспільству та доказ щодо спільних європейських цінностей та Європейської долі. Цей жест ще більше потрібен сьогодні з огляду на зростаючий тиск Росії, напад та військові дії, спрямовані проти України", - додав він.
"Росія прагне похитнути, а врешті і загалом завадити, щоб ця угода набула чинності. Будь-яке зволікання з попереднім впровадженням угоди між ЄС та Україною може поставити в небезпечне становище повноцінну угоду між Україною та ЄС. Найближчі місяці повинні бути використані українською владою для впровадження реформ з модернізації та перетворень з метою просування програми AA. Це має бути зроблено паралельно із зусиллями щодо підтримки територіальної цілісності та єдності України. У той же час Європейський Союз повинен зміцнити свою рішучість щодо посилення та відстоювання власної політики сусідських відносин та протидіяти Росії, продовжуючи ізолювати її на міжнародній арені для того, щоб підняти ціну за проведення нею несанкціонованої політики", - сказав він.
"Угода про асоціацію" є не остаточною метою наших відносин. Україна та Європейський Союз мають спільне майбутнє перед своїми очима, і це майбутнє має бути захищеним від зовнішнього тиску Росії для того, щоб воно стало дійсністю", - підсумував Саріуш-Вольський.