Колонка автора:

ЄСП встановлює курс на європейські вибори

ПРЕС-РЕЛІЗ


ЄСП встановлює курс на європейські вибори
VIII з'їзд  затвердив пілотні положення статей

Професор доктор  Ан Германс (Бельгія) обрана президентом

Відомі політики виступили зі словом

 

Брюссель, 7-8 листопада 2013 року.  На своєму 18-тому дні народження (заснована:  7.11.1995 в Мадриді), на VIII з'їзді, ЄСП одноголосно обрав професора доктора Ан Германс (Бельгія)  Президентом ЄСП, яка, маючи понад 1 мільйон членів в 27 країнах Європи, є найбільшою політичною лобіюючою організацією для літніх людей. Її попереднику, др. Бернхарду Вормсу (Німеччина), який після 12 річного строку більше не висував свою кандидатуру, було організовано любязне прощання. Після затвердження документів з'їзд сконцентрував свій погляд на підготовці до виборів до Європейського парламенту у травні 2014 року.

 

Почесним президентом ЄСП делегати призначили колишнього віце-президента Марію Манцяфу-Канелопулу (Греція) і Лейф Холберг (Швеція). Гвідо Дюмон (Бельгія) успадкував від Інгеборги Уленброк (Німеччина) обов'язки Генерального секретаря.  З рук д-ра Едельтрауд Пауль (Австрія), Етьєн Вандеррост (Бельгія)  отримав обов'язки скарбника.  У якості аудиторів, Отто Глазер (Німеччина), Марі-Клотільда Карбон-Фріш (Люксембург), Інгеборга Уленброк (Німеччина) і Едельтрауд Пауль (Австрія) отримали довіру від понад 130 делегатів.  Також було обрано 12 віце-президентів (див. нижче).

 

Тема з'їзду "Разом до суспільства, дружнього до віку" була розглянута в лекціях відомих політиків та у "Брюссельській декларації".  Існує думка, що гідність людей похилого віку - включно з тими, хто знаходиться за межами Європи - продовжує ігноруватись у різних аспектах. Потрібно виконувати положення та дії, що узгоджені з християнською концепцією людини та Хартією фундаментальних прав ЄС. Відповідно, члени та організації-спостерігачі ЄСП і його місцеві політичні партнери мусять переслідувати цю мету. Томі Гутанен, директор "Центру європейських досліджень" (ЦЄД), закликав до визнання людей старшого покоління "активними особами" і їх право на освіту, на активну участь у суспільному житті і, якщо необхідно, на допомогу. "Творчість - це не питання віку, - заявив дослідник Мішель Лебрун, 1-ий віце-президент "Комітету європейських регіонів", який приймав у себе конгрес, - навів приклади успішних кроків з цього приводу зроблені датським містом".

 

Напрямки на найближчі місяці

 

Проф. д-р Ан Германс закликала представників Європейських союзів пенсіонерів постійно діяти у якості лобістів і забезпечувати контакти з депутатами на всіх рівнях.  З цими зауваженнями вона перейшла до теми виборів до Європейського Парламенту в травні 2014 року.  Їх підготовка - це одне з найбільш актуальних завдань для ЄСП. Таким чином, делегати ухвалили рішення про "Декларацію" і " Позиціїї в ЄСП" за розкладом і план дій на найближчі місяці, що вже мають підпис нового президента.  Вона запевнила делегатів, що подальші пропозиції від союзів та усні висловлювання під час пленуму будуть взяті до уваги.

 

Д-р  Вормс висловив подяку за довіру з боку членів та асоціацій, а також за підтримку ЄНП, чий недавно померлий Президент Вільфред Мартенс був вшанований делегатами, разом з усіма іншими померлими друзями, що залишили нас, починаючи з 2010 року.  Особливо проблематичними для ЄСП Бернхард Вормс назвав наступне: захист людської гідності, захист життя, соціальну справедливість, зміну клімату та проблему з біженцями.

 

Подяка та нагадування

 

Гості-спікери оцінили попередню роботу ЄСП, проведену на чолі з Бернхардом Вормсом, як надійним партнером, і закликали нову управлінську команду під керівництвом Ан Германс продовжувати діяльність з новими акцентами. Крім того, Ганс-Герт Пьоттерінг (Фонд Конрада Аденауера, Німеччина) нагадав їм проявити солідарність з такими країнами, як Білорусь, чиєму представникові було відмовлено в участі в Конгресі.  Європейські асоціації пенсіонерів можуть надалі розраховувати на підтримку Фонду Аденауера, запевнив Президент. Ріа Оомен, депутат Європарламенту (Нідерланди), яка виступила замість Елмар Брок, депутата Європарламенту (Німеччина), котрій завадили відвідати подію, запропонувала спільні ініціативи з організаціями від ЄНП - наприклад, з “Жінки ЄНП” і з політичними фондами, щоб допомогти забезпечити майбутнє для підростаючого покоління. Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпуй (Бельгія) закликав до ретельних змін в соціальних системах, що відповідатимуть демографічним змінам.  Д-р  Вівіан Рединг (Люксембург) сказала, що необхідно залучати молодих виборців, оскільки тільки четверо з десяти покладають свої надії на ЄС.

 

На думку Крістіана Кремера (ЄНП, Бельгія), Європейська інтеграції в умовах фінансової кризи попередила катастрофу.  У майбутньому, замість національних тематик, більше європейських проблем повинні бути розглянуті для обговорення та подальших дій.  Заступник Генерального секретаря оголосила про проведення Конгресу ЄНП в Дубліні на 6/7 березня 2014 року, на якому буде названо кандидата в президенти (головування) комісії.  Його колега Ван де Путе (Бельгія), подібно заступнику Генерального секретаря ЄНП, висловив сподівання про те, що Європейський союз пенсіонерів буде продовжувати свій успіх в сім'ї ЄНП у якості “генератора ідей“.

 

Константінос Киранакіс подякував від імені ЄНП-молоді (YEPP) за діалог між поколіннями та наголосив на тому, що він з нетерпінням очікує створення фонду - “Молодь і громадяни літнього віку заради Європи“, - запропонований д-р Вормсом.

 

Ева Маєвська, від ЄНП - студентської асоціації, подякувала літнім за їх незмінну відданість справам миру та цілісності християнських цінностей у повсякденному житті.  Нарешті, голова партії CD&V Воутер Беке (Бельгія), зазначив, що збереження миру - це гарантія безпеки всіх людей, і нагадав гостям вечірнього засідання, що слід передавати свій досвід життя і оптимізм молодим і літнім. 

 

Ан Германс: захищайте здобутки щодня!

 

Підсумовуючи ці зауваження, Президент проф. Германс, у заключному слові подякувала усім, хто проводить активну діяльність у Європі, від імені ЄСП.  Завдяки нашим спільним зобов'язанням було розроблено нову перцепцію віку, що підкреслює навички громадян у літньому віці та заохочує до відповідних заходів.  На прикладі історії Європи, починаючи з 1945 року, і особливо 1989 року, вона підвела підсумки: "Кожен день - це виклик для досягнення або захисту свободи, демократії, соціальної справедливості та миру". Так само, як після війни, на насильно-роздрібненому континенті, взаємна довіра і солідарність є дуже важливими як тепер так і в майбутньому. "Ми хочемо стати будівельниками мостів!", - вона проголосила делегатам, гостям та волонтерам і приєдналася до колективного співу європейського гімну, в якому постулюється братство всіх народів.

***

 

12 Віце-президентів, обраних на з'їзді, представляють різноманітний професійний та політичний досвід, і в той же час вони репрезентують регіони нашого великого континенту - від Балтики до Середземномор'я, від східного кордону ЄС до Іспанії.


Переобрані: Проф. Миколай М.Андрєєв (Болгарія); Ельке Ґарчик (Німеччина), Йоуні Миккенен (Фінляндія) і Кармен Квінтанілла Барба (Іспанія);


обрані вперше : Хайнц К Беккер (депутат Європарламенту, Австрія), Антон Богатай (Словенія),

Антоніс С Деметріадес (Кіпр), проф. Д-р Штуре Еріксон (Швеція),

Д-р  Христина Гостнер фон Штефенеллі (Італія/Південний Тірол), Януш Маршалек (Польща),

Доц. Інг. Лідміла Немкова (Чехія) та д-р  Габріель Пеус-Біспінк (Німеччина);

не обрали : Анн Реемет (Естонія) і Ірис Фандейл (Великобританія);

не подавалися повторноД-р  Маріес Флемінг (Австрія); д-р  Хельга Раннер (Австрія) і Карло Фатуззо (Італія). 

 

***

 

Нова Президія висловила своє бажання продовжувати співпрацю з Віденською літньою академією для лідерів та регіональними конференціями.

За інформацією генерального секретаря  Гвідо Дюмон, штаб ЄСП, який базувався в Австрії (Відень) з моменту свого заснування у 1995 році, буде переведено до Бельгії (Брюссель). Також офіс ЄСП у Фрехені (Німеччина) буде переведено в Брюссель і Марія Шмідт завершить свою роботу.

Веб-сайт (головна сторінка) наразі перероблюється і буде пов'язаний з ЄНП вебсторінкою та її іншими організаціями.

 

Переклад з німецької Margit / Ulrich Winz

 

Европейский Союз пенсионеров
загрузка...
Блоги
Дзебак Владимир Дзебак Владимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Все блоги
Колонка автора
Все колонки авторов
Петиции ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробности Подать заявку
Опрос
Придерживаетесь ли Вы правил карантина?