Колонка автора:

ЄС - Росія перебувають на колізії конфлікту

ПРЕС-РЕЛІЗ

Брюссель, 5 вересня 2013

G 20:

 

З нагоди саміту G20, що відбувся сьогодні в Санкт-Петербурзі, Вернер Шульц, депутат Європарламенту від Партії зелених, член Комітету закордонних справ сказав наступне:

 

«Голова Ради ЄС Ван Ромпей і президент комітету Барросо мусять використати нагоду  у Санкт-Петербурзі, щоб пояснити Путіну, що залякування і погрози у бік сусідніх з ЄС країн є неприйнятними.

 

Ми не можемо сидіти склавши руки у той час, коли Росія зловживає своєю економічною міццю як зовнішньополітичною зброєю, щоб змусити Україну, Грузію та Молдову відмовитися від зближення з ЄС.

 

Путін повинен, нарешті, визнати, що після більш ніж 20 років з часу здобуття своєї незалежності, ці країни мають своє право на самовизначення.

 

Цим самим Росія вступає щоразу на більш чіткий курс до конфронтації стосовно найважливішого зовнішньополітичного проекту ЄС - "Східне партнерство".

 

Погрози “газовим бойкотом ” показують, наскільки ненадійною насправді є Росія у ролі так званого стратегічного партнера.

 

Бойкот експорту продуктів харчування з цих країн та підвищені російські митні тарифи суттєво вражають ці ще економічно слабкі країни.

 

Тому Вірменія вже зробила поворот у бік Митного союзу.

 

ЄС слід бути наполегливим, підтримуючи ці країни ще більше та з більшим інтересом в їхньому прагненні до зближення з Євросоюзом.

 

Путіну слід себе запитати, чому його новий міні-радянський союз, що складається суто з самодержців, є настільки непривабливим, що ніхто  добровільно не хоче повертатися до колишньої гегемонії.

 

У пленарних дебатах наступної середи ми, парламентарії, вимагатимемо від Ван Ромпуя та Бароссо звіт про те, чи вони заступилися за ці країни та вільний європейський  вибір східних сусідів перед президентом Путіном, а якщо так, то які зусилля приділятиме ЄС для їх швидкої підтримки».

 

Schulz Werner
загрузка...
Blogs
Dzobak Volodymyr Dzobak Volodymyr РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

All blogs
Writer’s block
All columns author
UARP Petition
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Details Submit proposals
Poll
{}