Колонка автора:

Інформаційний бюлетень від 23 грудня 2013 р.

Дорогі читачки та читачі, вже протягом років у Європі не було стільки розмов про наших східних сусідів, скільки говорилось протягом останніх тижнів та днів.


Море людей та прапорів Європейського союзу на Майдані в Києві, прибуття Михайла Ходорковського до Берліну і сьогоднішнє звільнення музикантів групи "Pussy-Riot" Надії Толоконнікової та Марії Альошиної: це образи, які мандрують довкола світу і зворушують людей.

 

Я також радію з ними, що всі вони проведуть святкові дні у колі сім'ї та друзів і знову на волі. 


В усіх трьох випадках  мова навряд чи може бути  про милість.  Ні у випадку з музикантами, яким кілька тижнів залишалось до завершення їх протизаконного ув’язнення  і які своє звільнення описали як піар-хід Путіна, ні у випадку Михайла Ходорковського, який за своє звільнення заплатив виїздом і завершенням своєї політичної діяльності в Росії. Своїми звільненнями Путін ще раз довів, що в Росії панує принцип милості перед або замість закону і милостивий пан у Кремлі вирішує, хто може бути вільним, а хто ні.

 

Також у стосунках між ЄС та країнами східного партнерства Росія демонструє свою готовність втручатися  і притримується принципу шантажу, який подіяв у Вірменії та Україні.  Саміт у Вільнюсі з вартим уваги успіхом у випадку з Грузією та Молдавією однак не став символом провалу, навіть якщо відмова України від підписання договору була гіркою миттю для ЄС.

 

З часу прийняття суперечливого рішення президентом Януковичем, країна залишається глибоко розділена між проєвропейською опозицією з громадянським суспільством з одного боку та проросійською більшістю в парламенті та правлячими олігархами довкола президента з іншого. Але останнє слово ще не сказане. Демонстранти хочуть продовжувати свої протести на Євромайдані протягом святкових днів. Президент Путін зробить у наступному році все можливе, щоб далі затягнути Україну  в нову версію Радянського Союзу: в Митний союз.

 

Я з нетерпінням спостерігаю, чи міністр закордонних справ Франк-Вальтер Стайнмаєр поставить собі завданням і чи йому вдасться виступити посередником у Києві. Цим він може довести, що він не слідує нишком за своїм однопартійцем Герхардом Шрьодером і краще розпочне "зміни через посередництво" замість того, щоб втиратися в довіру Росії Це також був би чіткий сигнал для сильної політики європейського співтовариства, яка підійме голос проти Києва та Москви. Я і надалі з нетерпінням  за цим спостерігатиму.

 

Я бажаю Вам і всім загалом спокійного, мирного свята, що сприятиме відпочинку, та радісного Нового року.

 

Вернер Шульц

 

 

Schulz Werner
загрузка...
Blogs
Dzobak Volodymyr Dzobak Volodymyr РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

All blogs
Writer’s block
All columns author
UARP Petition
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Details Submit proposals
Poll
{}