Росія має усвідомити, що місія ОБСЄ — не забаганка України, а прописаний міжнародним правом механізм

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Росія також входить до складу ОБСЄ і взяла на себе відповідні міжнародні зобов’язання, тому має усвідомити, що не може чинити перешкоди роботі місії в Криму.

 

Про це у коментарі кореспондентові Galnet сказав співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

 

«Те, що сьогодні відбувається в Криму — порушення низки міжнародних домовленостей, в яких участь також бере і Росія. Починаючи від великого українсько-російського договору про дружбу, співпрацю та партнерство і закінчуючи Будапештським меморандумом», — сказав М.Пашков.

 

Експерт наголосив на тому, що місія ОБСЄ має повне право перебувати в Криму.

 

«Потрібно шукати варіанти, ОБСЄ — міжнародна місія, до складу якої в тому числі входить і Росія. Тому ми маємо повне право, щоб місія ОБСЄ перебувала на території Криму і проводила необхідні дії. Це не воля України чи Росії, це регулюється міжнародною правовою базою, якій усі повинні відповідати. Українській стороні потрібно визначитись, що ОБСЄ — міжнародна структура, що діє в рамках міжнародного законодавства, в інтересах України і у відповідності до зобов’язань, що їх взяла на себе і Росія», — сказав М.Пашков.

 

«Необхідно використовувати усі адекватні міжнародні механізми для мінімізації ситуації в Криму, для зняття напруги. Це місія ОБСЄ, це рішення ЄС, це міжнародні санкції, що пропонуються сьогодні ЄС та США», — додав він.

 

М.Пашков також сказав, що перебування російських в Криму беззаперечний факт, який визнала міжнародна спільнота і має підтвердити місія ОБСЄ.

 

Окрім того, М.Пашков наголосив на тому, що українська армія у ситуації, що склалась, повелась мужньо і гідно, не пішовши на провокації.