Здобутки

За час, що минув із першого організаційного засідання членів ініціативної групи і до сьогоднішнього дня, чисельність нашої громадської організації зросла із десяти до кількох десятків тисяч чоловік.

 

Всеукраїнська асоціація пенсіонерів розробила і впровадила ряд програм, які мають на меті поліпшити якість життя членів ВАП, підвищити рівень соціальної захищеності людей похилого віку, зробити доступними для них ті життєво важливі цінності, яких нині позбавлена значна частина нашого суспільства.

 

Розпочали ми із програми знижок на товари і послуги для літніх людей у місті Києві. Сьогодні програма розвивається там, де діють наші відділення. А це переважно в обласних центрах і великих містах. Але є вже і районні програми із випуском відповідних каталогів «Кроки назустріч». Якщо на першому етапі впровадження своїх програм ми намагалися залучити до співпраці якомога більше підприємств та організацій, то сьогодні, в основному, зосередилися на питаннях продуктів харчування, медичному забезпеченні і відпочинку.

 

Майже одразу ми розпочали і юридичний захист літніх людей. Сотні консультацій, підготовка позовів до суду, ведення деяких справ наштовхнули нас на думку про необхідність переходу від захисту конкретної людини до розробки законопроекту, який би відстоював права усіх літніх громадян України.

 

Саме тому нашими спеціалістами, спільно з фахівцями в галузі геронтології, медицини, провідними юристами, був підготовлений законопроект «Про заборону дискримінації щодо осіб літнього і похилого віку», який уже неодноразово було внесено на розгляд  до Верховної Ради.

 

У перші місяці нашої діяльності ми звернулися до усіх страхових компаній із проханням розробити доступне медичне страхування для літніх громадян. Не отримавши від цих інституцій ні підтримки, ні сприяння, ми самостійно розробили і впровадили Програму страхування літніх на випадок хвороби. Програма з великим успіхом реалізувалась більш ніж у тридцяти районах різних областей України. Був створений власний колл-центр і служба – асистанс. Навіть у скрутний 2008 рік, коли ціни на ліки  піднялися більш ніж на 60 %, партнер програми – Перша страхова компанія –  повністю виконала взяті на себе зобов’язання. Ми і сьогодні залишаємось чи не єдиними, хто забезпечує медичне страхування літніх громадян України.

 

У відповідь на дискримінацію літніх у фінансовій сфері ми змушені були у 2004 році самостійно розпочати програму мікрофінансування. Саме ВАП було ініційовано створення відповідної структури – ПВКС. На теперішній день кредитна спілка має свої відділення у декількох областях України. Ними надано послуг на десятки мільйонів гривень. Робота, спрямована на захист коштів літніх громадян, надання їм якісних фінансових послуг, завоювала високий авторитет і повагу у членів нашої громадської організації.

 

Болючим питанням для членів ВАП було обмеження людей літнього віку в доступі до театральних вистав, концертів. І як результат – розробка і впровадження культурної Програми.

 

Нами чи не вперше було організовано виїзд театральних труп у десятки районів, де переважає сільська місцевість.

 

Надійним партнером ВАП став «Київський академічний драматичний Театр на Подолі». Саме він погодився підтримати нашу програму і здійснити виїзди в різні області України для постановок своїх п’єс. Їхні вистави «Фараони», «В степах України» отримали хороші відгуки від усієї глядацької аудиторії, в тому числі і від членів нашої асоціації.

 

Сьогодні ми знайшли можливість зробити доступним відвідування понад тридцяти театрів міста Києва.

 

Задля забезпечення потреби у спілкуванні членів ВАПу зі своїми ровесниками нами було засновано «Клуби сеньйорів», спочатку в Житомирському регіональному відділенні, а пізніше - і в інших. Обговорення цікавих тем, спільне відвідування історичних місць, сумісний відпочинок – все це сприяло духовному зближенню членів нашої організації.

 

Перелік інших, не менш важливих, конкретних програм, впроваджених асоціацією, можна продовжувати.  Це і «Діалог поколінь», і «Освіта для літніх», і «Доступне житло», та багато інших.

 

Однак, наша мета полягала не лише у вирішенні справ конкретних людей, ми намагалися сприяти покращенню якості життя людей літнього віку на державному рівні.

 

Ми постійно виступали із пропозиціями, застереженнями, оцінками тих чи інших дій державних органів. Нашими спільними зусиллями вирішувалися такі питання, як контроль за якістю ліків та ціни на них, пагубність проведення рефінансування і рекапіталізації, прогалини у вирішенні пенсійних питань.

 

Ми не тільки вимагали, застерігали, але й чітко вказували, де можна взяти додаткові кошти на проведення соціальних реформ.

 

Після неодноразових наших звернень, особистих пропозицій нинішньому віце-прем’єру Тігіпко, уряд нарешті звернув увагу на неприпустимість виведення із оподаткування операцій резидентів із компаніями офшорної юрисдикції.

 

Також були взяті до уваги й інші наші пропозиції щодо шляхів наповнення бюджету, зокрема: оподаткування нерухомості, оподаткування видобутку корисних копалин і багато інших.

 

Наші скромні результати роботи ми оцінюємо лише як становлення і перші кроки діяльності. Вони б могли  бути набагато результативнішими, якби не позиція влади стосовно нашої політики.

 

Якщо раніше влада нас не помічала чи то робила вигляд, що не помічає, і не втручалась, то вже протягом останніх майже двох років веде з нами відкриту боротьбу. Головне – ми вистояли і, як не дивно, стали ще сильнішими, ростемо, розвиваємось, наші ряди щодня поповнюються новими, небайдужими захисниками прав людей літнього віку.

 

Ми дали надію і сподівання на краще майбутнє десяткам тисяч літнім громадянам України, вказали шляхи для досягнення ними благополуччя, вселили віру в те, що вони дуже потрібні суспільству.

загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?