Колонка автора:

Інформаційний бюлетень "SENIOR INTERNATIONAL" № 130 березень 2016v

Подолання міграційної кризи є найбільш актуальним завданням для ЄСП в нинішній час.

 

На засіданні президії в середині березня в Льовені (БЕ), Зігфрід Мурезан (ДЄП) висловив сподівання, що угода між ЄС і Туреччиною про повернення біженців буде найближчим часом реалізована, і що ситуація у рідній державі осіб, які шукають притулку,  зміниться на тривалий час завдяки міжнародній підтримці.  Мурезан, який також є прес-секретарем Європейської народної партії, висловився у підтримку надання гуманітарної допомоги та за солідарність, а також за врахування інтересів безпеки країн, які надають притулок.  В ході обговорення повідомлялося про нестерпну ситуацію на греко-македонському кордоні, яка вимагає швидкого вирішення з врахуванням гідності людини. 

Др. Габріель Пойс Біспінк та Др. Крістін Стефенеллі під час розмови з доповідачем.

Значення "Європейського основного принципу соціальних прав"- Джонатан Стейбнау (член  президії ЄСП), співробітник команди члена комісії Маріанни Тіссен (БE) пояснив ініціативу президента європейської комісії ЄС Юнкера, озвучену у вересні минулого року.  Перший проект "Основного принципу", датований 8 березня був опублікований 15 березня в бюлетені  EMPL-SOCIAL-NEWSLETTER@ec.europa.eu

 

Його три глави мають наступні назви:

                        рівні можливості та можливості для затруднення

                        справедливі умови праці

                        адекватна та стабільна система соціального захисту.

 

В присутності Стейбнау ЄСП відреагувала на пропозицію обговорити заявку та запропонувати комітету поправки...

Президент Професор д-р Ан Германс з Джонатаном Стейбнау

"Європейський фонд молодь і Європа" (Youth and Seniors Europe Foundation) розпочав свою діяльність.  В рамках святкового заходу фонд буде представлено перед європейською громадськістю 29-го і 30-го квітня.  Д-р Бернгард Вормс, як голова правління і президент ЄСП  професор д-р Германс (обрана Головою опікунської ради) були запрошені до Пулгайм-Браувайлер (поблизу Кельна).  Колишнє домініканське абатство має забезпечити відповідну атмосферу.  Новий фонд, який був утворений з фонду "Золотого знака пошани Гельмута Коля", зберігає свою початкову ціль: постійно і непохитно служити Європі.

 

Патроном фонду буде голова Європейської народної партії (ЄНП), Джозеф Доль (ФР).  Рішення провести відкриття фонду саме 29 квітня наголошує на значенні "Європейського дня солідарності поколінь", який відзначають в цей день.  Зареєструватися можна за наступною адресою електронної пошти  a.staschewski@karl-arnold-Stiftung.de.

 

Професору доктору Андреасу Колю з Відня, кандидату від Народної партії на квітневі вибори у президенти Австрії , президія висловила 11-го березня свої вітання, бажаючи йому успішної перемоги.  У ньому говориться (цитата):  "Ми переконані, що ... ви будете президентом, який з надзвичайним талантом візьме на себе цю відповідальність,

Кандидат на пост президента Австрії:  Проф університету  д-р Андреас Коль

успіху Вам та самовідданості!" Коль десять років очолював (був федеральним очільником) австрійську федерацію пенсіонерів.  Цю функцію тепер взяла на себе, як вже повідомлялось раніше, обрана першою заступницею федерації Інгрід Коросек.

 

"ВНУТРІШНІ НОВИНИ" - це назва бюлетеня, який недавно опублікувала Європейська народна партія (ЄНП).  Його тривалу підписку можна замовити за адресою connect@epp.eu .  Відповідно з його назвою, цей бюлетень адресовано всім членам родини ЄНП, в тому числі Союзу європейських пенсіонерів (ЄСП).  У першому номері повідомляється про візит Ан Германс і Гвідо Дюмона до Будапешту і Люблян, про яке "“SENIOR INTERNATIONAL" вже інформувало читачів в попередньому номері.

 

Щорічний огляд ЄНП за 2015 рік ( "Разом зберігаючи Європу сильною") доступний у вигляді брошури.  Він розповідає (на жаль тільки на англійській мові) про конгрес в Мадриді та інші основні моменти.   Огляд "хто є хто" буде особливо цікавим  для всіх політичних активістів.  У ньому представлені провідні особистості Комісії, Ради Європи, ЄНП та її робочих груп, а також пов'язані з нею глави держав або урядів.  Природно, що нашій ЄСП також відвели місце серед організацій-учасниць Європейської народної партії.  В кінці буклету є чотири сторінки зі списком партій-членів ЄНП - які базуються як в країнах ЄС, так і за його межами.  Таким чином, "Довідник" є інформативним.  Сайт ЄНП:  www.epp.eu

 

Проект річного звіту був представлений президії ЄСП для обговорення.  Остаточний варіант, за словами генерального секретаря  Дюмона, міститиме деякі правки і найближчим часом вже буде доступним.

 

"Друзі ЄСП" обговорюватимуть відносини між зайнятістю і соціальними показниками  у змінному суспільстві в Брюсселі 5 квітня.  Пропозиція вийшла від Комісії ЄС і її «Європейського принципу соціальних прав".  "Друзі" запросили групу депутатів, під головуванням Хайнца К. Беккера (AT) разом з Ан Германс, а також президію ЄСП.  Ця подія буде проходити з 12:00 до 14:00 в вітальні для членів Європейської народної партії у Брюсселі.

 

Члени президії ЄСП можуть переконатися в широкомасштабній діяльності віце-президента Хайнца К. Беккера в Європейському парламенті шляхом перегляду відео-презентації Марини Вітнер 11 березня.  Він є членом трьох парламентських комітетів і надалі, разом з іншими, перебуває у складі міжпарламентської групи "Старіння і солідарність між поколіннями".  У своїй рідній Австрії Беккер являється Генеральним секретарем Федеральної асоціації літніх людей.

 

З нагоди європейських та світових спеціалізованих "днів", президент ЄСП Ан Германс закликала асоціації-члени ЄСП до індивідуальних дій.  Зокрема, вона оголосила, що 29 квітня - день, присвячений стосункам між поколіннями, крім цього 15-го червня слід на міжнародному рівні говорити про триваючу зневагу і дискримінацію людей похилого віку, яка, на жаль, ще досі актуальна, і нарешті "Міжнародний день людей похилого віку" який відзначають щороку 1 жовтня.

 

Заслуговує на увагу також і дата 9-го травня: "День Європи", який, наприклад, традиційно творчо відзначається по обидві сторони німецько-польського кордону.  Польські солдати брали участь у звільненні Німеччини (також Берліну) від нацистського режиму навесні 1945 року; в ніч з 8-го на 9 травня було підписано капітуляцію вермахту в Берліні-Карлсхорсті.

Діяльність ЄСП досягне свого апогею та завершиться цього року виборчим конгресом 4-5 листопада в Льовені (ВЕ).  Перед цим також відбудуться регіональні конференції в Будапешті (26/27 травня) і Любляні (21/22 жовтня).  На традиційній "Літній академії" з 1 по 3 липня у Відні зустрінуться керівники ЄСП.  На зустрічі 11/12 березня в місті Льовен президія вирішила, що вона знову зустрінеться у Відні 1 липня (12: 30-14: 00) та у Льовені 4 листопада (11-12: 30).  Виконавчий комітет, який представляє асоціації-учасниці, проведе зустрічі в Будапешті 27 травня (з 8:30 до 10:00 ранку), а також у Відні 1 липня (з 17 до 19 години).

 

Президія схвалила (попереднє) гасло (виборчого) з'їзду.  "Майбутнє Європи: традиція, зміна, випробування.  Роль літнього громадянина". Будучи містом конгресів, Льовен (столиця бельгійської провінції Фламандський Брабант, а також місто університетів) має сприятливі умови для використання приміщень.  З аеропорту Брюсселя до Льовена можна дістатися потягом приблизно за півгодини.  Запланований готель розташований недалеко від залізничного вокзалу.  Делегати конференції матимуть можливість вибрати чотири мови.

 

Про пріоритети діяльності AGE повідомив президіуму у Льовені Почесний президент ЄСП Лейф Хальберг (SE).  AGE (платформа AGE у Європі) заснована в 2001 році і являє собою мережу з більш ніж 150 організацій, громадян і для громадян віком старших за 50 років, і представляє понад 40 мільйонів літніх європейців.  AGE бере участь в різних проектах ЄС і консультує Європейську комісію.  Штаб-квартира AGE знаходиться в Брюсселі.  Генеральним секретарем організації є Енн-Софі Парент.  Запити можна подавати на англійській, французькій, німецькій, іспанській, італійській, голландській/фламандській, грецькій і польській мовах.  Контактна особа:  info@age-platform.eu; Тел * 32 2280 14 70.

 

ESU є повноправним учасником і членом двох керівних органів:  Ради директорів і Генеральної Асамблеї.  Повноваження здійснюються Хальбергом і, в разі заміщення, почесним головою ЄСП Елізабет Діспо (БЕ).  Починаючи з 2014 року, віце-президент ЄСП Антон Богатай (SL) і професор Стур Еріксон (SE), а також почесний президент Хальберг включені в цільову групу AGE  AGE фінансується з фондів ЄС, членських внесків та пожертв.

 

У найближчі тижні відбудуться конференції за такими темами, як соціальна задіяність літніх людей із сільських місцевостей, а також роль сімейної політики.

 

Залучення нових організацій пенсіонерів  до ЄСП має підвищену пріоритетність.  Генеральний секретар Гвідо Дюмон запропонував членам президії загальний огляд своїх програм, націлених на відновлення контактів (Хорватія, Україна).  В даний час 32 асоціації з 24 країн світу входять до ЄСП у якості дійсних членів, включаючи Норвегію, яка не є членом ЄС; крім того, до союзу входять організації-спостерігачі з Білорусі, України та Нідерландів, а також з Європейського центру робочих питань з Кенігсвінтера і Брюсселя.  Генеральний секретар має намір використати святкування 40-річної річниці Європейської народної партії в Люксембурзі (травень 2016 г.) для контактних переговорів.  Очікується, що це призведе до розширення контактів з організаціями з країн Східного партнерства (СП).

 

Компетентні жінки ЄСП

 

Кармен Кінтанілья Барба, віце-президент ЄСП з  Квідад Реал (ES) і член парламенту, в даний час бере участь у  60-му щорічному засіданні Комітету ООН, присвяченому становищу жінок, що проходить в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй.  На цей раз мова йде про економічну незалежність жінок і гендерну рівність в економічному житті.  Конференція проводиться під патронажем Генерального секретаря ООН.

 

Доктор Габріеле Пеус Біспінк,  віце-президент ЄСП з Мюнстера (DE), регулярно звітує перед Федеральною виконавчою радою ХДС - Союз пенсіонерів (DE) про діяльність ЄСП.  Восени минулого року вона, як про це вже повідомлялося в № 121, провела регіональну конференцію, на яку прибули зацікавлені сторони з восьми країн.  Вона є головою регіонального відділення Союзу пенсіонерів в Мюнстері.  В даний час вона планує дві поїздки для літніх людей у країнах Балтії і до (RU) Калінінградської області.

 

Ельке Гарзик,  віце-президент ЄСП з Баварії, готує друге перероблене видання брошури "Союз пенсіонерів ХСС.  Портрет.  Теми.  Історія ", яку вона опублікувала вперше в 2014 році.  Книга привернула до себе велику увагу в ході лекційних курсів.  В знак визнання її зразкової відданості, Ельке недавно була повторно обрана на посаду заступника голови регіонального Союзу пенсіонерів ХСС.

 

Д-р Крістіне фон Штефенеллі, віце-президент з Кальтерну (IT, Південний Тіроль), взяла на себе відповідальність за частину "цінності" в ході підготовки програми Південно-тирольської народної партії (SVP).  Її ініціатива зявилася завдяки асоціації пенсіонерів, яка бере активну участь в запланованій південнотірольській "конференції за автономію".  Вона тісно співпрацює з парламентарієм ЄС Дорфманом.

 

Доктор Маріліз Флеммінг з Відня, федеральний міністр (у відставці), заявила про своє бажання знову взяти участь у роботі Робочої групи ЄНП 1, яка займається фундаментальними питаннями європейської політики.  Вона представляє свою асоціацію пенсіонерів у виконавчому комітеті ЄСП.  Однією з її наступних діяльностей буде пояснення позиції ЄСП під час колективних обговорень в Пулгайм-Браувайлер, що відбудуться 30 квітня.

 

Доц. Людмила Немцова, віце-президент з Праги, ініціювала семінари для громадян похилого віку на соціальні і релігійні теми у цьому році.  Разом зі своїми друзями з SKS, вона бере участь у щорічному заході, присвяченому вшануванню руху опору проти нацизму і комунізму ( "Фестиваль Мене-Текел").  Темою заходу у лютому була молодь в період соціалізму.  (Докладніше в № 131)

 

Європейський Союз пенсіонерів
загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?