Дещо з історії

ВАП: учора, сьогодні, завтра

Від задуму – до діла

Трохи історії


Як швидко спливає час! Здається, зовсім недавно, а точніше – 30 червня 2000 року, група ентузіастів зібралася для того, щоб обговорити ідею створення нетрадиційної організації для літніх людей – такої, якої ще не знала соціальна сфера життя нашого суспільства. Що це буде за організація? Як вона має діяти? На яких засадах? Як фінансуватиметься? Якою буде її структура? Яким має бути членський квиток?

 

Усі присутні – літні люди і ще зовсім молодий автор ідеї створення громадської організації, фахівець з економіки, фінансів та історії Володимир Дзьобак – зійшлися на тому, що це має бути позапартійне громадське об’єднання, яке повинно стати організацією конкретної дії,щось на зразок „профспілки пенсіонерів”, яка б, з одного боку, відстоювала інтереси літніх громадян, а з другого – боролася б за їхні права не на барикадах, не на велелюдних мітингах, а шляхом конструктивної роботи, розробки таких заходів і документів, які б забезпечували реальний захист прав літньої людини, реально поліпшувала якість їхнього життя.

 

Найстарший серед присутніх – член-кореспондент НАНУ, генеральний директор фірми „Квазар” Лев Гассанович Гассанов. Саме йому, відомому вченому й інженеру, авторитетному фахівцю в галузі інформатики, присутніми було запропоновано очолити створювану організацію

 

– Ні, – пожартував Лев Гассанович. – Тут треба багато бігати, щоб щось вибігати. Я для цього вже старий. А ось тобі, Володимире, якраз і „карти в руки”: молодий, енергійний та ще й підприємливий. Саме такий і потрібен для цієї справи. Тож – уперед! А „стара гвардія” допомагатиме.

– Підтримую, – сказав Владлен Георгійович Шермаревич, досвідчений інженер і талановитий учений, близький друг і колега Гассанова.

– Ми теж – за! – підхопили юрист Лариса Гнатівна Скиба і промисловець В’ячеслав Семенович Куліш.

 

Інші учасники зібрання вирішили: „Ось ця п’ятірка і підпише заяву до Мін’юсту про реєстрацію заснованої нами організації”.

– Давайте запросимо до числа співзасновників академіка Миколу Михайловича Амосова, — запропонував хтось із присутніх. – Адже він – один із наймудріших серед літніх людей!

– Пропозиція слушна, – відповів Владлен Георгійович. – Та, на жаль, він відмовляється, каже, що ні в які партії чи асоціації вступати не хоче.

– Нічого, заяву ми можемо подати й без нього, – сказав Гассанов. – А ось після того, як Асоціація буде зареєстрована, я Миколу Михайловича спробую переконати приєднатися до нас.Це я беру на себе.

 

Заяву про створення нової громадської організації підписала і подала на реєстрацію до Міністерства юстиції України “п’ятірка” засновників:

-    Лев Гассанович Гассанов;

-    Владлен Георгійович Шермаревич;

-    Володимир Васильович Дзьобак;

-    В’ячеслав Семенович Куліш;

-    Лариса Гнатівна Скиба.

 

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська асоціація пенсіонерів» (ВАП) була зареєстрована 17 жовтня 2000 року, і Міністерство юстиції України видало свідоцтво №1504.

 

Час не змусив чекати довго. І зовсім скоро, побачивши перші рішучі дії і плідні результати роботи організації, Микола Михайлович Амосов вирішує вже безвідмовно приєднатися до лав членів ВАПу. Мабуть, у Льва Гассановича Гассанова знайшлися переконливі аргументи на користь ВАП, якщо „переконаний нігіліст” таки погодився приєднатися до Всеукраїнської асоціації пенсіонерів.

 

Вражає один факт. Роздивляючись заяву академіка Миколи Михайловича Амосова на членство у ВАП, привертає увагу те, як ця видатна людина, відомий усьому світові хірург, учений, філософ, заповнюючи бланк заяви, скромно написав про себе: „пенсіонер”...

 

Його мудрий вчинок неоціненно вражає і змушує задуматися кожного. Ким бити не був: президентом, професором, ученим, високопосадовцем, інженером, лікарем, учителем, землеробом чи зовсім простою і скромною людиною – усі ми в літньому віці будемо пенсіонерами. А над цим потрібно починати замислюватися задовго до…

 _______________________________________________________________________________________________________________

Гассанов Лев Гассанович (1936 – 2002)

член-кореспондент НАНУ,

засновник ВАП

 

Вчений у галузі обчислювальної та інформаційної техніки, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАНУ, Лауреат Державної премії СРСР і УРСР в галузі науки і техніки; був членом Комітету по Державних преміях Української РСР в галузі науки і техніки при Раді Міністрів УРСР; упродовж 20 років очолював науково-виробниче об’єднання «Сатурн»; був громадським діячем, керував творчою спілкою радіотехніки, електроніки і зв’язку ім. Попова, а потім 15 років – президент Союзу наукових та інженерних товариств м. Києва. Брав участь у розробці стратегічних і тактичних планів розвитку електронної промисловості СРСР. Після розпаду Союзу зайнявся підприємництвом, створив фірму „Квазар”.

Автор понад 340 наукових робіт та майже 70 винаходів і технічних розробок. Під його керівництвом кілька десятків молодих вчених стали кандидатами і докторами наук.

В Києві, на проспекті Леся Курбаса, 2б, на фасаді ВАТ НВП «Сатурн», керівником якого був Лев Гассанов, встановлено гранітну меморіальну дошку.

Шермаревич Владлен Георгійович (1936 – 2002)

кандидат технічних наук,

засновник ВАП

 

Кандидат технічних наук, разом зі своїм другом Л. Г. Гассановим закінчив Київський політехнічний інститут; упродовж 30 років працював у науково-виробничому об’єднанні «Квант», де очолював одну з провідних дослідницьких лабораторій; брав активну участь у громадській роботі, залучався до розробки планів науково-технічного прогресу. Останні роки життя працював у фірмі „Квазар” технічним директором.

Куліш В’ячеслав Семенович (народ. 1952 р.)

військовий інженер,

засновник ВАП

 

Має вищу військову освіту, полковник запасу; після виходу на пенсію спільно з товаришами-офіцерами створив Фонд військовослужбовців-пенсіонерів та службовців Збройних Сил України „Співчуття”, де він працює виконавчим директором; взяв активну участь у відродженні підприємств легкої промисловості; за вмілу та ефективну організацію роботи був висунутий на посаду генерального директора корпорації „Текстиль-Україна”.

Скиба Лариса Гнатівна (народ. 1938 р.)

пенсіонер,

засновник ВАП

 

Має вищу юридичну освіту (закінчила юридичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка); працювала головним спеціалістом юридичного відділу Укоопспілки, начальником юридичного відділу республіканської бази „Укроптбакалія”, заступником генерального директора юридичної компанії „ДіеМДі”; нагороджена медаллю „Ветеран праці”, відзнакою „Відмінник споживчої кооперації”.

Дзьобак Володимир Васильович (народ. 1967 р.)

кандидат історичних наук,

засновник ВАП

 

Має вищу гуманітарну та вищу економічну освіту (закінчив історичний факультет Київського педагогічного університету ім. Драгоманова та фінансовий факультет Київського економічного університету); працював у фінансових установах, підприємницьких структурах; брав активну участь у створенні Всеукраїнської асоціації пенсіонерів, з дня заснування якої є головою Ради ВАП. У 2002 році захистив кандидатську дисертацію.

загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?