Діяльність ВАП

Всеукраїнська асоціація пенсіонерів – це організація, члени якої використовують увесь свій життєвий досвід, знання та вміння на користь представників усіх поколінь, насамперед – літніх громадян. Це організація, в якій люди об’єдналися для боротьби за реальні зміни свого  життя на краще.

 

Нас іноді напівжартома називають профспілкою пенсіонерів. І цьому є пояснення: кожна наша програма зрештою спрямована на конкретну користь для пенсіонера, на реальне поліпшення якості його життя.

 

Виступивши з самого початку своєї діяльності проти дискримінації літніх громадян, ми послідовно проводили в життя свої програми таким чином, щоб вони не на словах, а на конкретних ділах допомагали сивочолому поколінню долати наслідки вікової дискримінації в тій чи іншій сфері суспільних відносин. Тож про наші програми можна сказати, що вони є своєрідною відповіддю на дискримінаційні обмеження для тих, хто належить до так званої «групи 50 плюс». Адже саме в цій віковій групі (громадян передпенсійного та пенсійного віку) найгостріше відчувається ця клята дискримінація.

 

ВАП отримувала (й досі отримує) численні скарги пенсіонерів про те, що в банках їм відмовляють у наданні кредитів. І тоді члени ВАП створили власну кредитно-фінансову установу – Першу Всеукраїнську кредитну спілку (ПВКС), в якій немає жодних обмежень за віком.

 

Величезна частина суспільства (та сама група «50 плюс» – практично кожен третій в Україні) позбавлена повноцінного медичного обслуговування, а страхові компанії до літніх громадян ставляться за принципом: «Страхувати пенсіонера – все одно, що страхувати палаючий будинок». Щоб долати дискримінацію літніх у системі охорони здоров’я, ми розробили програму доступного медичного страхування, створили Першу страхову компанію, яка кілька років тому розгорнула свою діяльність у глибинці, де найважче людині отримати вчасну та якісну медичну допомогу.

 

Так само, проти дискримінації літніх громадян, орієнтована і наша програма «Доступне житло». Закладаючи п’ятиповерховий будинок, ми заздалегідь запланували, що частину квартир у ньому пенсіонери зможуть придбати за пільговими цінами.

 

Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська асоціація пенсіонерів" була зареєстрована 17 жовтня 2000 року, про що Міністерство юстиції України видало свідоцтво № 1504.

 

Перш ніж визначити мету і основні завдання, ми вивчили світовий досвід, придивилися до того, як діють національні асоціації пенсіонерів у різних країнах Європи, США, Канаді, Росії.

 

Те, що одразу відкинули як неприйнятне, – це підлаштовування під будь-яку політичну партію, намагання „підспівувати” тим чи іншим політичним об’єднанням. Ті громадські організації, які пішли таким шляхом, як правило, дуже швидко виявились неспроможними служити суспільству і „зійшли з дистанції”.  ВАП починала зі створення невеликих осередків в усіх  областях і районних центрах України, потім легалізувала в установленому законом порядку 14 регіональних обласних відділень. Нині таких (легалізованих) регіональних відділень вже 16. Але не це, звичайно, має визначати наші пріоритети розвитку Асоціації.

 

Шукаючи свій шлях у суспільному житті, ми також раз і назавжди вирішили для себе, що не будемо просити грошей у держави, і за 12 років діяльності ВАП суворо дотримувалася цього принципового ставлення до відносин з державою. Ми з радістю сприймаємо допомогу місцевих органів державної влади у впровадженні наших програм у різних регіонах України. Ми готові й надалі співпрацювати з державними органами влади в соціально-економічній, культурній або освітній сферах. Але жодної копійки з державного бюджету просити не будемо.

 

У пресі чимало писали про факти нецільового використання гуманітарної допомоги та різні оборудки з матеріальними цінностями, що надходять з-за кордону як „гуманітарка”. Пропонували багато разів і нам зайнятися отриманням і розповсюдженням „гуманітарки”, натякаючи при цьому на „можливу вигоду”. Ми рішуче відмовилися від цього і не плануємо взагалі подібну діяльність на перспективу, оскільки сам принцип безплатного розповсюдження матеріальних цінностей, на наше переконання, реального розв’язання соціальних проблем не дає. У цьому плані нам більш  імпонує відомий з часів раннього християнства принцип допомоги: замість того, щоб дати бідному рибу, краще навчити його ловити рибу.

 

Девізом Асоціації на першому етапі діяльності було гасло: ДОПОМОЖИ СОБІ САМ!

 

Згодом ми перейшли до іншого слогана: РАЗОМ МИ – СИЛА! Адже лише об’єднаними зусиллями мільйонів літніх громадян можна добитися реального поліпшення нашого життя.


загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?