Ми не хочемо відмовлятись від Великобританії!
Сеньйор Інтернейшенел: Пане президенте, як повідомляє офіційний Лондон, Великобританія голосами опозиції, а також 53 голосами нижньої палати парламенту від правлячої Консервативної партії, заперечують проти збільшення бюджету ЄС на 2014 -2020 роки. Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон виступає за референдум, на якому будуть висунуті умови подальшого перебування країни в Євросоюзі. Як ці дії мають бути розцінені?
Д-р Вормс: Вони мене дуже непокоять. Вони є виразом поширеного скептицизму щодо Євро. Якщо 22 листопада насправді розпочнуться переговори в Об’єднаному Королівстві щодо накладення вето, виникає ризик ще більшої ізоляції від Європи, і таким чином Великобританія зробить собі ведмежу послугу. Спадок від таких визначних постатей, як Уїнстон Черчіль, почав давати збої. Проявом солідарності стала б довіра інших 26 країн-членів ЄС, яка наразі піддається важкому випробуванню. Тим більше, що це вже негативно позначилося на обділених жителях серед усіх 500 мільйонів громадян ЄС, які для гідного життя потребують сильного внутрішнього ринку на базі соціальної ринкової економіки. І наразі без значних сум не обійтись.
С.І.: Чи ще хтось, окрім Великобританії, розділяє ії сумніви?
Д-р Вормс: Так, деякі інші держави скептично ставляться до збільшення бюджету, який становить 1,1 мільярда євро, на 5 відсотків, але шукають компроміси, що з точки зору британців немислимо. Замість бажаного скорочення бюджету від Великобританії з 200 до 250 мільйонів євро, Швеція пропонує скорочення бюджету «всього лише» на 150 млрд. євро цього тижня, і Німеччина, в свою чергу, закликає до зменшення на 130 мільярдів. Критичним, зокрема, вважається подальше стимулювання сільського господарства, яке пов'язане зі значними витратами. Це дійсно варте розгляду, якщо збиткові господарства надалі потребуватимуть субсидій. Відмова Єврокомісії у збільшенні бюджету в цій області створить проблеми країнам-донорам. Варті обговорення також пропозиції щодо заощаджень головуючого у ЄС Кіпру (у розмірі 50 мільярдів євро) у сфері зовнішньої політики і оборони, структурного розвитку та, особливо, у дослідженнях і розробці.
С. І.: Що так чи інакше виправдовує збільшення бюджету? Кому б це могло принести вигоду?
Д-р Вормс: На з'їзді Європейської Народної Партії в середині жовтня у Бухаресті всі високопоставлені представники уряду погодилися, що для подолання фінансової кризи і кризи довіри правильним рішенням є лише одне: збільшення країн ЄС. У цьому дусі комісар ЄС з бюджетування Януш Левандовський запитує британців, як вони уявляють собі своє майбутнє в середньостроковій перспективі, та підсумовує: "Ми не можемо покрити потреби Європи меншими сумами". Цю точку зору поділяю і я. Звичайно, як Європейський Союз Пенсіонерів (ЄСП) з більш ніж мільйоном членів по всій Європі, ми підтримуємо усі пропозиції, котрі стосуються економного та мудрого використання коштів. Добробут громадян завжди повинен посідати найперше місце. Цільове використання в усіх проектах - особливо щодо структурного розвитку в містах і селищах - ще більш затребуване, ніж будь-коли. Оскільки національні бюджети вже самі не зможуть внести великі інвестиції у майбутнє.
Це стосується також британських парламентарів. Тому я закликаю їх відмовитися від невиправданого скептицизму і продовжувати демонструвати солідарність. Найбільш ефективним рішенням є обговорення цільового використання ресурсів на пленарному засіданні. Блокади не призводять до прогресу. Європа не хоче відмовлятись від Об’єднаного Королівства!
Питання ставив Ульріх Вінц,
Прес-аташе Європейського Союзу Пенсіонерів,
Редактор бюлетеня «Сеньйор Інтернейшенел "
(Ulrich.winz@web.de)