Інформація про надання пільг з 1 травня

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Пояснюємо на пальцях

На обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги перебувають майже 23,0 тис. осіб, з них мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг майже 5,1 тис. осіб. Управління праці і соціального захисту населення Уманської міської ради інформує, що в опалювальний період користувалися субсидією 2,1 тис. пільговиків, так як вона їм вигідніша, решту 3,0 тис. осіб користуються пільгами, з яких:

  • пільги готівкою отримували 1558 осіб;
  • у безготівковій формі — 1436 осіб.

Якщо пільговик має заборгованість за житлово-комунальні послуги

За наявності у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, простроченої понад три місяці заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (370 грн), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі. 

 

Інформацію про таку заборгованість надають комунальні служби  управлінню до 1 травня та 1 жовтня, та таким пільговикам пільги з травня 2020 року будуть надаватися у безготівковій формі. 

Залишки коштів для виплати пільг

  • Для осіб, які отримували пільги у безготівковій формі, після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються пільговикам АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки пільговиків, відкриті в АТ «Ощадбанк».
  • Залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати пільг за обліковими записами пільговиків станом на 1 червня, за якими не було звернень пільговиків щодо їх виплати, після 20 грудня повертаються на рахунок Мінсоцполітики.

Якщо пільговик користувався субсидією і хоче знову отримувати пільги

  • Пільговикам, які в опалювальний період користувалися субсидією та яким з травня місяця субсидія не буде призначена по доходам, пільги будуть призначатися автоматично, без звернення пільговика, у безготівковій формі. 
  • Пільговикам, яким в літній період вигідніше користуватися пільгами ніж субсидією, необхідно звернутися з письмовими заявами щодо припинення житлової субсидії та надати виписку з банку про номер рахунку і написати заяву про виплату пільг готівкою з зазначенням номеру рахунку, куди перераховувати суму пільг.

Для надання інформації про номер мобільного телефону або його зміни, та за довідками необхідно звертатися в управління праці та соціального захисту населення, кабінети: 1, 5, 6, тел. 3-45-65, тел. «гарячої лінії» 067-760-85-74.

Вікторія КовальЖурналістка