загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Гривня святкує 19-й день народження. Як змінювалася національна валюта

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Гривня святкує 19-й день народження. Як змінювалася національна валюта

Свій шлях гривня розпочинала курсом долара по 1,76.

Сьогодні, 2 вересня, рівно 19 років тому в Україні в обігу з'явилася своя національна валюта – гривня. Саме так гроші називалися ще в часи Київської Русі та в період визвольної боротьби 1917-1920 років.

П'ять перших років своєї незалежності Україна ще жила з купоно-карбованцями – жертвою значної інфляції 1992-1995 років, зумовленої економічною кризою перехідного періоду, зазначають у Нацбанку.

Грошова реформа тривала в державі два тижні – від 2 до 16 вересня 1996-го.

"У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян. Карбованцеві вклади населення було перераховано у гривні за курсом 100 тисяч карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їх використанням у гривнях", – згадують у НБУ.

Уже після 16 вересня 1996 року в готівковому обігу залишилася лише гривня, а купоно-карбованці зникли назавжди.

Долар на початку історії гривні коштував 1,76. Щороку через інфляційні процеси та економічні негаразди гривня втрачала свої позиції. 26 лютого 2015 року долар США сягнув максимального показника за всі роки – 30,01 гривні. Тобто він здорожчав у 17 разів порівняно з першопочатковим курсом у 1996-му. Сьогодні ж, 2 вересня 2015-го, офіційний курс долара від НБУ становить 21,79 гривні.

Графік офіційного курсу долара США в Україні від 1996 до 2015 роки

Купонокарбованці, які були в обігу в Україні до 1996 року

Картка споживача, завдяки якій

Найперші гривневі купюри

До списку новин