Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Смешко: Часто нібито вказівки від МВФ пишуть у нас у Кабміні: збільшити тарифи, ціни на газ. Це може призвести тільки до вибуху всередині країни

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В України у стані війни "немає жодного системного бачення, жодної стратегії" в економіці, заявив колишній голова СБУ Ігор Смешко.

У влади України немає системного плану підйому економіки. Таку думку висловив екс-голова Служби безпеки України (СБУ), екс-начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Ігор Смешко.

"Ми постійно чуємо в ефірі, чи одержимо ми черговий транш Міжнародного валютного фонду. При тому, що МВФ дає нам указівки, повірте мені, чисто бюрократичні. Часто їх пишуть у нас у Кабінеті Міністрів: підвищити тарифи, узгодити з європейськими нормами ціни на газ. Але вибачте, європейські зарплати і добробут європейців у рази відрізняються від добробуту українського народу", – сказав він.

За словами екс-голови СБУ, "ці умови можуть призвести тільки до соціально-економічних хвилювань і вибуху всередині країни".

"Це якраз те підґрунтя, щоб президент Російської Федерації знову перейшов до військової фази. Тобто потрібно працювати над економікою, мати системне бачення, як необхідно реформувати економіку, повернути її до головної проблеми... подолання бідності і створення критичної маси середнього класу. Ця тарифна політика, податкова політика – вони вбивають цю соціально-економічну базу", – заявив Смешко.

Він вважає, що підняття тарифів до рівня європейських призведе до того, що "хвилювання критичної маси всередині країни... знову підуть на діючий уряд".

"Це при тому, що ми є у стані війни! Немає жодного системного бачення, жодної стратегії. Ми декларуємо, що ми – демократія, у нас перша стаття Конституції свідчить про це, але мені здається, наша олігархічно-феодальна по суті система влади тільки використовує демократичні процедури, щоб мати колективну безвідповідальність за наслідки її правління", – сказав Смешко.

Ігор Смешко впевнений, що Україна може обійтися без кредитів Міжнародного валютного фонду (МВФ). 

"У нас є всі підстави забути, що нам потрібен Міжнародний валютний фонд, що нам узагалі потрібні якісь запозичення, – усі ці ресурси у нас є. Подивіться на Ізраїль для порівняння: крапельне зрошення... там узагалі нічого немає", – сказав він.

За словами Смешка, зі своїми "30% чорноземів світу" Україна може мати на рік 150 млн тонн елітного зерна "з правильними сучасними технологіями".

"Є така приказка: "Ви чому такі бідні?" – "Бо дурні". "А чому дурні?" – "Бо бідні". Якщо серйозно: немає жодної карми, ми дістали від Господа Бога, від наших батьків одну з найбагатших країн світу. ...У нас найбільша за територією країна в Європі, за корисними копалинами і ресурсами Україна входить до десятка провідних країн світу", – зазначив екс-голова СБУ.

7 грудня Верховна Рада України ухвалила держбюджет на 2018 рік. Згідно з документом, на наступний рік передбачено доходи на рівні 913,6137 млрд грн, витрати – 988,6343 млрд грн. Із 1 січня наступного року прожитковий мінімум становитиме 1700 грн, з 1 липня – 1777 грн, з 1 грудня – 1853 грн. Документ розроблено з огляду на прогноз інфляції 9% і зростання ВВП 3%. У закон заклали курс гривні 29,3 грн/$.

 

Джерело:
До списку новин