Блоги
Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Необхідне Вам лікування співвідносно з Вашою пенсією становить:

Кожна людина бреше щонайменше раз чи двічі на день, - соціальний психолог

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Соціологиня, психологиня Каліфорнійського університету (США) Белла ДеПауло, проаналізувавши дані багаторічних соціологічних опитувань, підрахувала, що кожна людина бреше щонайменше раз чи двічі на день. Щонайменше! У середньому ж, за різними даними, людина обманює приблизно чотири рази в день. Тобто майже півтори тисячі разів у рік!  

"Iснує двi форми брехнi, - каже Белла ДеПауло. - Перша - приховування iнформацiї (напiвправда). Друга - фальсифiкацiя, стовідсоткове перекручування чи вигадка фактів. Обидві форми присутні в життi усіх людей. Проте найчастіше ми кажемо неправду з найкращих міркувань. Наприклад, щоб не образити близьких чи колег, або ж для того, щоби уникнути конфлікту..."  

- Якщо хтось каже вам "Я нiколи не брешу!", не вірте йому, - коментує Євген Заїка, психолог, професор Харківського національного університету. - Всі люди обманюють, а починають це робити в дитинстві. Наприклад, школяр знає, що його покарають за поганi оцiнки, тож шукає спосiб приховати це. Із позицiї педагогіки такий вчинок - поганий. А з точки зору психологiї - це нормальна захисна реакція людини. Так би мовити - брехня на благо.  

- Щось подібне i в життi дорослих, чи не так?  

- На щастя, це так. І тому, коли йдеться, наприклад, про безнадійно хворих людей, якi не готовi сприйняти трагiчну для себе iнформацiю, то є сенс не говорити всю правду.  

- Ще однією причиною брехні може стати низька самооцінка, - каже Христина Твердохлєбова, психоаналітикиня. - Так, часом люди вигадують дивовижні історії про своє життя. Все це для того, щоб привернути увагу соціуму та викликати захват.  

- Хто більш схильний до неправди: чоловіки чи жінки?  

- Усі ми обманюємо з однаковою регулярністю. Тільки мотиви різняться. Чоловiки, як підрахували соціологи, частіше перебiльшують свої подвиги (у важкiй ситуацiї або ж у ліжку). А ось представниці чарівної статі найчастiше прибріхують з приводу... покупок. Спробуймо не засуджувати одне одного за цю вимушену слабкість!  

- Я думаю, що все ж таки більше обманюють чоловіки, - додає Григорій Семчук, спеціаліст з психодіагностики та фізіогноміки. - Вони намагаються мислити раціонально. І часто думають, що сказати, щоб було вигідно й правильно. А жінки переважно емоційніші, тож і говорять більш щиро. Зрештою, за дослідженнями вчених, середньостатистичний чоловік бреше п'ять разів на день, а жінка - тричі.   При цьому чоловіки найчастіше обманюють про доходи й сімейний стан. Так, кожен четвертий чоловік перебільшує розміри своїх доходів. А от жінки люблять "прикрасити" дані про свою вагу.

Джерело:
До списку новин