загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

День Трьох Святих: Можна не працювати, багато мріяти, а от ревнувати і злитися - не варто

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Свято на честь Василя Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого відзначають 12 лютого.Три архиєпископи – Василій Великий, Григорій Богослов та Іван Золотоустий ще за життя здобули собі славу своєю святістю, спасенними проповідями й релігійними творами. 

Мова йшла про трьох святителів і видатних отців Церкви: Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоусті. Одні виступали за те, щоб віддати перевагу святителеві Василію, ніж двом іншим, оскільки він зумів пояснити таємниці природи як ніхто інший і був піднесений чеснотами на ангельську висоту.

Інша партія, навпаки, захищала Златоуста, заперечуючи противникам, що прославлений єпископ Константинополя нітрохи не в меншій мірі, ніж святитель Василь, прагнув боротися з пороками, закликати грішників до покаяння і спонукати народ до вдосконалення за євангельськими заповідями.

Третя група виступала за те, щоб визнати головним святителя Григорія Богослова за велич, чистоту і глибину його мови. Вони казали, що ніхто з людей не зміг настільки чудово викласти вчення про Святу Трійцю.

Таким чином, кожна партія захищала одного отця перед двома іншими, і це протистояння захопило незабаром всіх жителів столиці. Тоді одного разу вночі три святителі з'явилися уві сні святителю Іоанну Мавроподу, митрополиту Євхаїтському, спочатку по одному, а потім втрьох.

В один голос вони йому сказали: «Як ти бачиш, ми всі разом знаходимося поруч з Богом і ніякі сварки або суперництво нас не розділяють. Повели тим, хто свариться, не створювати з-за нас розколів у Церкві, оскільки за життя всі свої зусилля ми присвячували встановленню єдності і злагоди у світі. Потім об'єднай наше шанування в одне свято і склади для нього службу, включивши туди піснеспіви, присвячені кожному з нас».

Тоді святитель Іоанн Мавропод зібрав народ і повідомив про одкровення. Так як всі поважали митрополита за доброчесність і захоплювалися силою його красномовства, сторони партії примирилися.

Всі стали просити Іоанна негайно взятися за складання служби загального свята трьох святителів. У підсумку, свято було встановлено 12 лютого.

На Трьох Святителів, за народним повір'ям, категорично не можна було прясти. Навіть прядку і гребінь у комору з хати виносили. Ретельно дотримувалися цього правила, адже вірили, що у того, "хто цього дня прястиме, руки й ноги повикручує, або худоба покалічиться, або змія вкусить, або град усе повибиває".

Від цього дня починають уже готуватися до весни. Цього дня не роблять нічого по хазяйству. Чоловіки не виконують ніякої важкої роботи, дозволялося лише оглядати плуги та реманент. А жінки починали готувати насіння до сівби. На Трьох Святих дівчата перший раз співали веснянки-заклички, просили весну прийти скоріше. Вірили, що голосніше її закликати, то скоріше вона прийде.

У народі говорили, що 12 лютого звірі в лісі відзначають весілля, б'ються один з одним, щоб визначити, що стане "нареченим" для обраниці зі зграї. Саме тому намагалися в цей день в ліс не ходити, щоб не потрапити на очі злим тваринам.

Якщо за двері 12 лютого виставити старе взуття, можна уникнути сварок і розбіжностей в сім'ї на цілий рік. Вважалося, що цього дня можна будувати будь-які плани - вони будуть вдалими. Не можна ревнувати і злитися в цей день - погана прикмета. Ті люди, які посварилися, повинні обов'язково помиритися на день Василя, інакше так і будуть весь рік ворогувати.

Народні прикмети на 12 лютого

Якщо ворони голосно каркають біля будинку і намагаються залізти під стріхи комор - чекай хуртовини

Місяць 12 лютого червоний - буде сильний вітер

Не можна прати, прясти пряжу і в'язати - це погана прикмета

Сильний вітер 12 лютого - осінь, літо і весна будуть дощовими

Дикі тварини приходять в село з лісу - прикмета до того, що буде холоднеча

Сніг 12 лютого падає великими пластівцями з неба - скоро настане відлига

Польові миші 12 лютого бігають по снігу - чекай тепла

Іній видно на деревах - буде відлига

Сонце ховається за хмарами час від часу - чекай сніжної бурі

Навколо сонця видно кола - рік буде врожайним.

 

Джерело:
До списку новин