загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Держбюджет-2019: які області годують Україну, а які є дотаційними

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Бюджет-2019 передбачає виділення коштів на медицину та освіту, а також дотації регіонів та фінансування державних програм. Пропонуємо подивитись, які області отримають найбільші субвенції та дотації, а які, власне, годуватимуть Україну. Також ми проаналізували, на які сфери життя з кошторису країни планується виділити найбільше грошей, а що фінансуватиметься за залишковим принципом.

На освіту цього року планується виділити 69,6 млрд грн. Це майже на 13% більше, ніж минулого року. Медицина коштуватиме країні трохи дешевше: заплановано виділити субвенцій у розмірі 55,7 млрд грн, що на 3% менше за минулорічні видатки.

Найбільше грошей на освіту отримає Дніпропетровська область – понад 5 млрд грн. На другому місці – Львівська область, на освітні потреби якої виділять 4,8 млрд грн. Далі йде Харківська область, куди витратять майже 3,8 млрд грн. Столиця цього року опинилася на четвертому місці за кількістю грошей, що будуть виділені на освіту, – 3,5 млрд грн.

Найбільшу медичну субвенцію в 2019 році отримає Дніпропетровська область – 4,7 млрд грн. Трохи менше отримає Київ – 4,2 млрд грн, Харківська область має отримати 3,9 млрд грн.

До того ж у регіони традиційно надходять дотації, які бувають базовими, коли області отримують гроші з держбюджету, та реверсними, коли, навпаки, до держбюджету надходять кошти з обласних та районних бюджетів, а також бюджетів міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад. Тобто регіони, які заробляють, перераховують частину коштів до загального кошторису, в тому числі й задля підтримки збиткових областей.

У 2019 році ситуація революційно не змінилася й найбільше дотацій буде спрямовано до Закарпатської області (933 млн грн). Майже 887 млн грн отримає Івано-Франківська область. Чернівецькій області виділять 734 млн грн. Трохи менше виділять Львівській області (721 млн грн) і майже однаково отримають Донецька (671 млн грн) та Тернопільська (643 млн грн). Дотаційними є Рівненська (629 млн грн) та Луганська (610 млн грн) області.

Найменше дотацій отримають Полтавська (72,5 млн грн) та Київська (86,7 млн грн) області, при тому, що вони якраз налкжать до регіонів, які приносять країні дохід. Рекордсменом, звісно, є Дніпропетровська область, яка перерахує до держбюджету 1,8 млрд грн на реверсні дотації. Київська передасть до загальної скарбниці 706,5 млн грн, Запорізька – 589 млн грн, Полтавська – 524 млн грн, Львівська – 513 млн грн.

Нагадаємо, що видатки держбюджету-2019 прогнозують на рівні 10,4 млрд грн, а доходи – 6,8 млрд грн.

За державними програмами найбільше коштів із бюджету буде виділено на соціальні виплати сім’ям із дітьми, малозабезпеченим, інвалідам, безробітнім та особам, які не мають права на пенсію (63 млрд грн). Другий найбільш витратний проект держави – пільги та субсидії населенню на оплату послуг ЖКГ – «потягне» на 35 млрд грн. І третій пункт найбільших витрат для країни – будівництво та реконструкція автодоріг – коштуватиме цьогоріч 14,7 млрд грн.

Найменше грошей держава виділить на держпрограму з радіаційного та соціального захисту населення місьта Жовті Води (8,5 млн грн). По 10 млн грн буде виділено на реалізацію проекту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» та проекти транскордонного співробітництва.

Детальніше – на інфографіці.

До списку новин