загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Офіційний похорон Роттердам+: Гройсман про запуск ринку електроенергії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Володимир Гройсман заявив, що 1 липня в Україні запрацював новий ринок електроенергії, який “поховав” формулу Роттердам+.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що відкриття нового ринку електроенергії дозволило скасувати формулу Роттердам+. Прем'єр зазначив, що його головним завданням при запуску нового ринку була відсутність будь-яких стрибків ціни на електроенергію для громадян.

– Сьогодні ми запустили новий ринок електричної енергії. Сьогодні офіційні похорони формули Роттердам+. Я вас усіх з цим вітаю. Тому що впровадження ринку електроенергії дало можливість її поховати, – сказав він.

Також Гройсман відзвітував про виконану роботу зі створення ринку.

– Доповідаю, завдання виконано. З 1 липня ринок заробив і жодну копійку електроенергія для українських громадян не підвищилася, – сказав він.

Нагадаємо, 1 липня в Україні запрацював новий ринок електроенергії відповідно до Закону "Про ринок електроенергії", який був прийнятий у квітні 2017 року. Цей закон передбачає запровадження конкурентних відносин на енергоринку і відповідає вимогам Третього енергетичного пакета.

Як повідомили в енергохолдингу ДТЕК, у ході перших біржових торгів з продажу електроенергії на ринку на добу вперед ціна електроенергії ТЕС компанії ДТЕК знизилася на 12% у порівнянні з першим півріччям поточного року і становить 1,569 гривні за кВт-год.

23 серпня 2018 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала низку нормативних документів, що регламентують роботу української енергетики. Зокрема, до переліку потрапила і скандально відома формула "Роттердам+", яку, як зазначено в рішенні, буде скасовано з 1 липня 2019 року.

Формула "Роттердам+" була затверджена постановою НКРЕКП №289 від 3 березня 2016 року "Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії". Згідно з нею, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, яку виробляють ТЕС, формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах Роттердам, Амстердам, Антверпен). У НКРЕКП заявляли, що така методика розрахунку повинна була усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони АТО і позбавити Україну від проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону.

Ця формула була розкритикована експертами, а також урядом. Зокрема, міністр енергетики Ігор Насалик сказав, що нове ціноутворення не розв'язало проблеми диверсифікації поставок вугілля, а голова Асоціації споживачів енергетики комунальних послуг Андрій Герус заявив, що завдяки новій формулі теплова генерація, значна частина якої перебуває в руках бізнесмена Ріната Ахметова, додатково заробила понад 10 мільярдів гривень.

 

Джерело:
До списку новин