загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

До якого суду подавати позов про відмову в наданні субсидії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Неправильний вибір юрисдикції призведе до закриття провадження у справі.

Велика Палата Верховного Суду зробила висновок, що справа про надання субсидій на сплату комунальних послуг не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Приводом до розгляду стала позовна заяву, яку позивач подав до управління праці та соціального захисту населення, у якому просив продовжити надання йому державних субсидій на сплату комунальних послуг і відшкодувати майнову та моральну шкоду. Шкоду він обґрунтовував погіршенням стану свого здоров'я через докладення додаткових зусиль для відстоювання своїх прав.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції керувався тим, що справа за суб'єктним складом сторін і сутністю спору підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, однак позивач обрав неналежний спосіб захисту. З огляду на відсутність причинно-наслідкового зв'язку між діями відповідача та завданою позивачу шкодою суд вважав, що підстави для відшкодування майнової та моральної шкоди відсутні.

Апеляційний суд скасував рішення місцевого суду та закрив провадження у справі, вказавши на те, що спір не пов'язаний із договірними відносинами щодо отримання та оплати комунпослуг. Такий спір є публічно-правовим і підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки стосується реалізації повноважень органу держвлади з призначення субсидій.

Велика Палата Верховного Суду погодилася з висновками апеляційного суду з огляду на те, що особа подала позов з метою відновлення свого права на отримання субсидій на сплату комунальних послуг. Отже, предметом спору є зобов'язання відповідача, який діє як суб'єкт владних повноважень, вчинити дії з продовження надання позивачу субсидій, які призначаються у встановленому законом порядку. Тобто між сторонами виник публічно-правовий спір, пов'язаний зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, тому цей спір належить до юрисдикції адміністративних судів.

Джерело: постанова Великої Палати Верховного Суду від 12 червня 2019 року у справі № 645/212/18

 

Джерело:
До списку новин