загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійне забезпечення: Що думають про нього українці

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кожен уряд звертається до українців з призивом отримувати легальну заробітну плату, щоб мати достойну пенсію. Але дослідження Research & Branding Group, яке було проведено у вересні, показало, що на це не варто розраховувати.

Лише 7% наших громадян розраховують, що зможуть жити на державну пенсію. А це означає, що лише вони готові отримувати зарплату зі сплатою всіх податків сьогодні, щоб сподіватися на Пенсійний фонд завтра.

Тому вихід єдиний – зменшення навантаження на фонд заробітної плати та перехід до накопичувальної пенсійної системи.

У цілому лише 8% опитуваних відповіли, що їм достатньо тієї пенсії або соціальних виплат, які є сьогодні. При цьому найменше задоволених живе на півдні країни. Тут лише 3% сказали “так”.

А найбільше тих, кому вистачає грошей, живе на сході. Поясненням цього є велика різниця між регіонами в розмірі пенсій, які є найбільшими як раз у східних областях нашої країни та столиці.

В побажанні розміру пенсій відповіді були відмінними: хтось бажав отримувати 1,5 тисяч грн, а хтось заявив про 50 тисяч грн. Але середня пенсія, яку хотіли б отримувати українці – 11 041 грн.

При цьому чоловіки заявляли про 11,9 тисяч грн, а жінки – про 10,4 тисяч грн. На сході є бажання отримувати 13,6 тисяч грн, а на півдні – 9,5 тисяч грн. Захід та центр України називали цифри в 10,5 тисяч і 10,6 тисяч грн відповідно.

І досить цікаво було почути людей щодо того, що вони планують робити, аби їм вистачало грошей.

Працювати на пенсії хоче 38% українців, жити за рахунок дітей – 11%, мати накопичувальну пенсію – 8%, здавати нерухомість в оренду – 5%, за рахунок власного бізнесу – 3%, продавати продукти власного виробництва – 2%, очікувати підвищення пенсії – лише 1%.

Але 42% людей не знають відповіді на це питання. Біля 40% опитуваних будь-якого віку, від 18 і до 60+, не знають що робити з пенсією. При цьому саме люди передпенсійного віку, із 50 до 59 років, мають найбільше бажання працювати після виходу на офіційну пенсію. Таких аж 51%.

Раніше ми писали про те, що за опитуванням Research & Branding Group українці вважають за необхідне мати середню зарплату в країні в 19 275 грн. Саме вона дозволить працювати в Україні і не виїжджати на заробітки за кордон.

Тому новому уряду можна взяти ці показники за основу.

Олексій Дорошенко

Оригінал на сторінці Олексія Дорошенка в Facebook

 

Джерело:
До списку новин