загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

День матері в Україні: коли відзначимо, і чому цього року свято унікальне

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

День матері в Україні ми відзначимо у другу неділю травня, і унікальність цього дня цього року, що він збігається з Днем Перемоги, 9 травня. Це свято і його традиції шанують в понад сорока країнах світу, адже він нагадує нам про головну людину в нашому житті - Маму.

Про традиції свята, і що потрібно обов'язково зробити в цей день, чи потрібно вітати всіх жінок - читайте нижче в нашому матеріалі.

Де святкують День матері у травні

У більшості країн День матері святкують саме у другу неділю травня, але в деяких - є спеціально встановлені дати. Крім України 9 травня 2021 року почитати матерів будуть в Естонії, США, Мальті, Кіпрі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Італії, Туреччини, Австралії, Японії, Бельгії, Бразилії і так далі.

В Україні День матері святкують з 1999 року - він встановлений відповідним указом президента України.

Кого потрібно привітати і як це зробити

9 травня 2021 року потрібно обов'язково привітати всіх матерів, незалежно від їх віку. Вітають також і вагітних жінок - майбутніх мам. Але всіх жінок, як на 8 березня, вітати не потрібно.

Прийнято дякувати мамам за нелегку працю, дарувати квіти, листівки, подарунки, навідуватися в гості, вітати по телефону (якщо немає можливості приїхати).

У деяких сім'ях є свої традиції. Наприклад, домочадці можуть взяти на себе будню роботу мами, влаштувавши їй вихідний. Або ж побалувати сніданком, приготувати святкову вечерю.

Історія свята та його засновники

День матері походить ще з Стародавньої Греції - культу матері - богині Геї. А у Великобританії в XVII-XIX століттях відзначали "материнську неділю", шанували улюблених мам і пекли особливий пиріг.

Ініціатива зробити це свято загальним походить з США. У 1872 році американка Джулія Уорд виступила з ідеєю, що День матері - це день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Але широкої підтримки вона не отримала.

У 1907 році інша американка - Анна Джарвіс знову повернулася до цього питання. Вона написала листи до держустанов з пропозицією присвятити один день у році найближчим людям у житті кожного - матерям. Жінка зробила це в пам'ять про померлу маму, і домоглася свого.

У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь всіх американських матерів. Пізніше до святкування почали приєднуватися й інші країни.

Джерело:
До списку новин