загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Особливості ловлі сома навесні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Особливості ловлі сома навесні

Навесні сом зазвичай прокидається після зимової сплячки при прогріванні води до восьми градусів. Незважаючи на досить мляву і малорухому поведінку цієї риби після сплячки ловля сома навесні може дати хороший результат.

Для ловлі сома навесні потрібно знайти найбільш прогріту ділянку на водоймі. Зазвичай таке місце знаходиться в гирлі дрібної річки, або навіть невеликого потічка, а також на прибережній мілині, перекаті або там, де іноді у водоймах розташовуються підводні острівці. Саме такі ділянки у весняну пору швидше прогріваються сонцем.

При каламутній воді сома можна знайти в місцях затоплених прибережних галявин, біля кущів, що стоять поруч з невеликою річечкою або там, де дрібні струмочки впадають в річку. На таких ділянках грунт розмивається водою. І з грунту вимивається безліч всякої живності, павуків, мишей, черв'яків і ін. 

Після виявлення на водоймі місця, найбільш підходящого для ловлі сома навесні, необхідно провести обстеження території. Як правило, поряд з прогрітою на сонці ділянкою знаходиться глибока яма, де сом ховається і звідки виходить полювати.

Навесні найкраще ловити сома  в післяобідній час, коли сонце встигло вже досить прогріти воду. Активність сома безпосередньо залежить від температури води. При більш теплій воді активність сома завжди підвищується.

При виборі наживки досвідчені рибалки керуються особливостями поведінки сома у весняну пору року. Після тривалої зимової сплячки сом, як правило, слабкий, тому не варто розраховувати, що він буде активно ганятися за рухомою наживкою. Тому навесні рибалки найчастіше користуються наживкою з курячих потрухів, шматка печінки, купки хробаків тощо. Найкращою прикормкою при ловлі сома є мотиль.

При досягненні температури води у водоймі п'ятнадцяти-сімнадцяти градусів у сома настає весняний жор. У період активного жору сом не утруднює себе розбірками з їжею, а кидається на всю наживку, яку може проковтнути. У цей час ловити сома можна навіть з використанням штучних приманок, отримуючи при цьому гарний результат риболовлі.

До списку новин