загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Лепеха, шувар, татар-зілля: як у народі називають аїр

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Як правило, на Трійцю будинок прикрашають гілками дуба, берези, клена, липи, але ні в якому разі гілками осики і верби. На підлогу обов'язково кладуть запашний болотний аїр, який не прибирають всі три дні Зелених свят. ogo.ua

Міжнародна назва цієї рослини походить від грецького слова, що в перекладі означає «неприкрашений», «некрасивий», за малопомітні, непоказні квітки. Видова назва в перекладі з латинської означає «тростина», «порожнисте стебло».
Проте, народна назва традиційної «зеленосвяткової» рослини досить багатогранна.
У народі Аїр звичайний також називають: ірний корінь, лепеха, татарське зілля, лепеха пахучий, явар, плошник, панки (з наголосом на и).
Навіть у різних регіонах Рівненщини цю рослину впізнають по-різному. 
Наприклад, на Березнівщині її називають «лепеха», а на Сарненщині - «панки».
Загалом, аїр не лише святкова, а й корисна рослина. В його кореневищі є ефірна олія, яку використовують у медицині, парфюмерній і харчовій промисловості. У народній медицині відвар кореневищ аїру тростинного застосовують при відсутності апетиту, млявому травленні, печії, метеоризмі, нульовій кислотності шлункового соку, запаленні та виразковій хворобі шлунка, захворюваннях, хворобах жовчних шляхів та як відхаркувальний засіб.
А зацукровані коріння аїру — дорогоцінні турецькі солодощі. Кореневища аїру кладуть у компоти, зацукровують, варять з них варення; висушені кореневища аїру вживають як замінник лаврового листа, імбиру і кориці.

 

Джерело:
До списку новин