загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Китайський Новий рік 2018: особливості святкування

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Чим Китайський Новий рік відрізняється від українського? Якщо традиційних українських свят вам було мало, то Новий рік можна зустріти ще раз! За китайським календарем. До слова, зустрічатимете не 2018, а 4716 рік. Чим відрізняється святкування та як підготуватися, щоб незабутньо зустріти рік жовтого земляного собаки – читайте далі.

Коли святкувати

Звісно ж, почнемо з того, коли ж святкують цей Китайський Новий рік. Китайський Новий рік має непостійні дати, оскільки залежить від місячного календаря. Цьогорічне святкування розпочнеться 16 лютого і буде тривати аж до 2 березня. Раніше святкування тривало цілий місяць (а ще кажуть, що українці забагато відпочивають), але в сучасному світі місяць вихідних це занадто, тому святкові дні дещо скоротили. Цього року гуляння відбуватимуться 15 днів.

У світі, в Україні зокрема, Новий рік за китайським стилем святкуватимуть здебільшого 16 лютого.

До речі, китайський Новий рік має непостійну дату, адже він залежить від місячного календаря. Тож свято припадає на один із днів у проміжку з 21 січня по 21 лютого.

Триватиме рік Жовтого земляного собаки до 4 лютого 2019 року.

Що означає свято для китайців

Як і для наших предків, для китайців Новий рік пов’язаний з початком весни. З пробудженням природи і стартом посівних робіт. Вважається, що у Китайський Новий рік зима зустрічається з весною і починається новий відлік. Нагадує наше Стрітення, чи не так?

Для азіатського світу Новий рік – сімейне свято. Члени родини з'їжджаються з різних куточків світу, щоб разом зустріти початок нового року. Вважається, що у цей час до родинного кола долучаються навіть духи померлих родичів.

За ці два тижні люди ходять в гості, влаштовують пишні застілля. Також часу вистачає для ярмарків, маскарадів, народних гулянь просто неба!

Під час святкування Китайського Нового року люди обмінюються подарунками. Що дарувати, якщо вирішили святкувати? Традиційно китайці обмінюються червоними конвертами з грошима, намистом з монет і мандаринів. Але підійде будь-що, що символізуватиме багатство. Цим подарунком ви бажаєте людині благополуччя і достатку в наступному році.

Як святкувати

Стартує святкування з ароматів Сходу і феєрверків! Для чого? Все дуже просто, щоб відлякувати злих духів від врожаю. Звісно, у сучасному світі – це лише традиція, але китайці ретельно її дотримуються.

Тож не забудьте купити для святкування бенгальські вогні та ароматичні палички. Або ж ароматичну лампу, якщо давно мріяли про неї – ось чудова нагода. Обирайте ароматичні олії, які вам до вподоби, і насолоджуйтеся запахом цілий вечір. А от від петард і феєрверків радимо відмовитися. Вони небезпечні для вас особисто та дуже негативно впливають на людей, які побували у зоні бойових дій. Бенгальські вогні – чудова альтернатива! 

У перші три дні Китайського Нового року в будинку не можна робити прибирання. Добрі божества під час Нового року з'являються у всіх будинках, дарують щастя і удачу, які осідають у вигляді пилу. Важливо на це свято встигнути розплатитися з боргами, придбати новий одяг і прибрати будинок.

Перший день Нового року вважається святим, він присвячується божествам Землі і Неба. У цей час деякі люди утримуються від м'ясної їжі: згідно з традиціями, такий піст здатний подовжити життя. У будинках інших перестають готувати їжу, оскільки вогонь або ніж можуть відлякати удачу.

Перший день – це головний час для відвідування літніх родичів – бабусь, дідусів тощо. Цього дня забуваються всі образи, а повітря насичене миролюбністю і примиренням.

Другий день – час поминання спочилих. Цього дня на могилах покійних родичів запалюються поминальні вогні. Крім того, люди стають особливо уважні до собак: за традицією, Другий день – день народження цих тварин. У деяких частинах Китаю заміжні дочки покидають свої будинки, щоб відвідати батьків. А на Третій-Четвертий дні зяті надають знаки поваги батькам своїх дружин.

На П'ятий день святкується народження китайського Бога Благополуччя, в цей час традиційну трапезу становлять пельмені з різноманітною начинкою. З Шостого по Десятий день жителі Китаю відвідують своїх далеких родичів.

Сьомий день – день народження всіх людей, коли кожен може додати до свого віку один рік. На стіл подається локшина – символ довголіття, а також риба, здатна принести успіх. Цього ж дня селяни виготовляють напій з 7-ми овочів і п'ють його за святковим столом.

Восьмий і Дев'ятий день – ще один привід зібратися за родинним обідом і вознести молитви Імператору Небес.

Нарешті, П'ятнадцятий день – це Фестиваль Ліхтарів (Юаньсяо). Люди виходять на вулиці з яскравими ліхтарями, а біля будинків запалюють свічки, які висвітлюють шлях заблукалим душам, допомагають позбутися від недуг і знайти благополуччя. Під час Юаньсяо прийнято подавати на стіл спеціальну страву – рисові кульки з солодкою начинкою, які символізують надію на краще. Так офіційно завершується святковий сезон. 

Китайський Новий рік-2018: що не можна робити на свято

  • • Не можна сваритися, з'ясовувати стосунки, лаятися, кричати і вимовляти лайки.
  • • Позичати гроші. Треба обов'язково роздати всі гроші, які ти займав.
  • • Мити голову в дні новорічних свят – значить змивати удачу.
  • • Зазвичай, після настання Китайського Нового року не можна купувати взуття, щоб не накликати неприємності. А все тому що, "взуття" на китайському співзвучно з китайським "важкий".
  • • У перші дні святкування Нового року не можна користуватися ножами і іншими гострими предметами, щоб не відрізати своє щастя.
  • • Також в перший місяць не можна стригтися, інакше невдачі лавиною обрушаться на дядька з маминого боку.

Запустити у небо ліхтар можна й в Україні. Саме у цей день вдягають намисто з мандарин і влаштовують сімейне застілля. Все це без проблем можна повторити і в нас.

Підготуйте намисто, запросіть рідних і друзів, а щоб не стояти біля плити, можна замовити їжу з китайського ресторану. Їх зараз достатньо у всіх великих містах України. Тільки обережніше з екзотикою: не пробуйте все і одразу, інакше травна система може не справитися і свято буде зіпсоване.

Що вдягнути

Якщо зі святковими стравами можна "прохалявити", то до вибору одягу радимо поставитися відповідальніше. Китайці за допомогою одягу намагаються задобрити тварину-патрона року.

Зважаючи, що йде рік Жовтого земляного собаки, вдягайте жовтий одяг чи аксесуари. Підійде природня палітра, наближаючи вас до гармонії з природою. Тим більше нюдові тони у тренді! А от яскраві, надмірно вишукані речі краще залишити на інший випадок.

Не рекомендують одягатися в одяг з тваринними принтами. Забудьте про "леопард", кольори "під тигра" і т. д. Як вважають східні люди – це може розізлити рік собаки. Зрештою, про такий одяг краще взагалі забути. Також радять відмовитися від хутра.

Оформити стіл варто у тих же тонах, що й одяг: пастельні кольори, жовтий, гірчичний.

Але головне – гарний настрій і позитивні думки! Бажаємо вдалого святкування.

 

Джерело:
До списку новин