ВАРТІСТЬ ПОСТІЙНОДІЮЧОЇ БАЗИ НА МІСЯЦІ У 5 РАЗІВ ДЕШЕВША ВІД ОЛІМПІАДИ В СОЧІ
Понад десять років московити вкладають ресурси в олімпіаду в Сочі, в підготовку зустрічі ШОС на найвищому рівні в Уфі, у війни із сусідами, в допомогу своїм сателітам, а потім у списання їхньої багатомільярдної заборгованості та інші "цікаві", але зовсім непродуктивні, а то й згубні для країни "активи".
США цілеспрямовано ж інвестують кошти у високоефективні технології майбутнього, насамперед – космічні. Збільшення фінансування НАСА здійснюється незалежно від того, хто при владі – республіканці чи демократи.
Зараз одним із пріоритетів космічної агенції США є створення повноцінної бази на Місяці.
Звичайно, можна подумати, що це лише заради першості, престижу, але це далеко не так. За всім стоїть залізний розрахунок.
Візьмемо лише один факт: Гелій-3. Це хімічний елемент, інертний газ. Головне призначення у майбутньому – ядерне паливо.
Використання цього елементу в порівнянні із нинішньою, дейтерієво-тритієвою реакцією має ряд переваг.
Зокрема, самі матеріали, необхідні для синтезу, – неактивні. Тому не треба особливих заходів безпеки, спеціальних умов зберігання.
При можливій аварії реактора викид радіації буде близький до нуля. І насамкінець, відпрацьованих матеріалів майже немає. Тому не треба будувати дороговартісні і небезпечні ядерні могильники.
На Землі запаси Гелію-3 оцінюються всього-на-всього у 35 тисяч тонн. А на Місяці – від 10 млн. тонн (за оптимістичними прогнозами) – до 500 000 тисяч тонн (за песимістичними).
При термоядерному синтезі, коли в реакцію вступають 1 тонна Гелію-3 з 0,67 тоннами дейтерію, звільняється енергія, еквівалентна спаленню 15 млн. тонн !!!! нафти.
Наявних запасів Гелію-3 вистачить на вироблення енергії для всього людства приблизно… на п’ять тисячоліть!!!
Думаю, наукові центри США на стадії завершення механізму термоядерного синтезу. Недаремно найбагатший у світі клан Рокфеллерів розпродає нафтогазові активи.
//www.dni.ru/economy/2014/9/23/281484.html
Якщо взяти до уваги, що вартість підготовки до Олімпіади в Сочі, за словами Бориса Нємцова, коштувала 50 млрд. дол. США, то, за аналітичними підрахунками National Space Society і Space Frontier Foundation, які зроблені на замовлення НАСА, вартість створення населеної бази на Місяці може коштувати всього лише 10 млрд. дол. США.
Зважаючи на стерильність і низьку гравітацію на Місяці, дуже перспективним є побудова підприємств із виробництва надчистих речовин, які, наприклад, застосовуються у фармацевтиці та електроніці.
Цілком можливо, що уже в 2030 році переважна частина Західного світу буде мати чисту енергетику, буде освоювати Сонячну систему, у той час як еРеФея (якщо не позбудеться імперських амбіцій) залишиться на узбіччі економічного розвитку. Можливо, це й до кращого, адже це пришвидшить розпад останньої на Землі імперії.