загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Хто в ЄС найпрацьовитіший

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Рішення про те, скільки годин на тиждень мають бути відпрацьовані в тій чи іншій професії – це результат дуже складних тарифних перегорів. У Німеччині вони почасти заходять в глухий кут, тривають тижнями, «підігріваються» страйками. А в результаті нерідко виходить, що люди цього часу не дотримуються.

У Німеччині, за статистикою Європейської комісії люди працюють в середньому майже на три години на тиждень довше, ніж вони мали б. Так, тривалість тижневого робочого часу, зафіксована в німецьких тарифних сітках, сягає 37,7 годин на тиждень. Насправді ж німці працюють в середньому 40,4 годин на тиждень. «У жодній іншій країні єврозони немає такої великої різниці між тривалістю робочого тижня, зафіксованою в тарифних угодах, і фактичним робочим часом», – прокоментував стан речей газеті Die Welt Ласло Андор, єврокомісар із соціальних питань.

Андор не впевнений, чи слід вважати цей факт прикладом, який мали б взяти до уваги й інші країни ЄС. У кожної країни є свої особливості, коли йдеться про робочий час, переконаний представник Єврокомісії. І в такі питання, як тривалість робочого тижня, відпустки чи пенсійний вік, Брюссель не буде втручатися.

Греки працюють більше за німців

Тим часом у Франції оприлюднили статистику того, скільки годин на рік працюють європейці. Вона виникла на основі досліджень місцевого банку Natixis, і, як виявилося, суперечить поширеній канцлером Німеччини Анґелою Меркель критиці на адресу південно-європейських країн щодо інтенсивності роботи й відпочинку.

Усередині травня глава німецького уряду розкритикувала порядки на півдні Європи, якими передбачаються доволі ранній вихід на пенсію й великі відпустки. Меркель пов’язала з цим, зокрема значні фінансові проблеми таких країн як Греція, Португалія та Іспанія. Утім, статистика вказує на те, що в середньому на рік греки працюють помітно довше за німців (2119 годин проти 1390). Довше працюють і португальці (1719 годин), і іспанці (1654 години) й навіть французи (1554 години). Німці просто працюють ефективніше й мають переважно кращу кваліфікацію, вважають дослідники. Тому й економіка Німеччини є потужнішою в порівнянні з іспанською, португальською чи грецькою.

Леся Юрченко/dpa, ap, afp Редактор: Євген Тейзе

До списку новин