загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Прудкі чи бідні? Німці стали частіше працювати… на пенсії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Дедалі більше німецьких пенсіонерів не поспішають іти на заслужений відпочинок, а шукають собі якогось заробітку. Що це: бажання залишатися активним чи безвихідь через низькі пенсії?

 

Люди похилого віку в Німеччині дедалі частіше продовжують працювати й після досягнення пенсійного віку. Такі дані містяться у відповіді уряду на парламентський запит фракції Лівих у Бундестазі. Згідно з документом, кількість працюючих пенсіонерів з 2000 року зросла на 60 відсотків. Це означає, що серед тих, хто вже дожився до заслуженого відпочинку, працювати продовжують 761 тисяча людей. Немало з них – старші ніж 74 років. Загалом нині в Німеччині мешкає 17 мільйонів пенсіонерів.

 

Те, що населення ФРН стає дедалі старішим і при цьому довше залишається здоровим та активним, для Герберта Бушера з Інституту економічних досліджень у Галле є головною причиною зростання кількості пенсіонерів, що працюють. «Сьогодні досвідченого працівника у 65 років ще зарано списувати, - наголосив експерт в інтерв'ю Deutsche Wellе. - Ті, хто добре почувається фізично та розумово, шукає собі якесь заняття, яке в ідеалі приносило б ще гроші».

 

Типова міні-робота для пенсіонера: рознощик газет або реклами. Однак профспілки переконані: висока кількість працюючих пенсіонерів свідчить про те, що пенсійних виплат їм не вистачає на прожиття. «Це доказ того, що багато людей не можуть насолоджуватися своїм заслуженим відпочинком і мають погоджуватися на погано оплачувану роботу, аби звести кінці з кінцями», - наголосила в розмові з Deutsche Wellе Аннелі Бунтенбах, член правління Німецького профспілкового союзу (DGB).

 

Також Ульрике Машер, президент Соціального союзу VdK, вважає, що саме пенсійна політика в країні є причиною зростання кількості працюючих пенсіонерів. «Це прояв того, що зниження пенсійного рівня не минає безслідно для людей похилого віку», - впевнена вона.

 

Тому, хто тривалий час був безробітним, пенсії не вистачає. Економічні експерти, щоправда, мають сумніви щодо таких тверджень. Герберт Бушер з Інституту економічних досліджень у Галле, приміром, зауважує, що не можна робити висновок про фінансову ситуацію людей похилого віку лише з розміру державної пенсії. «Слід враховувати також різного роду доплати та приватно накопичені пенсії. Тобто, не можна судити про добробут людей з однієї лише державної пенсії», - каже економічний експерт.

 

Також слід враховувати регіональні відмінності. Насамперед у Східній Німеччині багато людей похилого віку змушені нині працювати. «Річ у тім, що тут мешкає багато людей, які тривалий час були безробітними або ж мали дуже низькі заробітки. Через це й державна пенсія в них невисока». Крім того, відмінності є також у статевому плані. Жінки у ФРН отримують загалом нижчі пенсії, ніж чоловіки. Це пов'язано з тим, що вони часто заробляють менше від представників сильної статі, а також змушені переривати свій стаж, приміром, для догляду за дітьми.

 

Пенсіонери часто працюють вахтерами або відповіють на дзвінки. Експерт з дослідження ринку праці Німецького інституту економіки (DIW) у Берліні Карл Бренке вважає, що також зміни умов праці впливають на триваліші робочі відносини. «У багатьох галузях робота більше не є такою фізично виснажливою, як це було раніше. Тому старші люди можуть тепер довше працювати». Це простежується насамперед у технічних та академічних професіях. Висококваліфікованих та добре оплачуваних спеціалістів у цих галузях до триваліших робочих відносин навряд чи спонукає загроза бідності, каже він.

 

Однак профспілкова лідерка Аннелі Бунтенбах відкидає цей аргумент. «Якби все було так просто і старші люди могли б і далі працювати, то чому вони не залишаються на своїх звичних посадах, де вони також краще заробляли б? Те, що ми бачимо нині на ринку праці для людей похилого віку, виглядає зовсім інакше. Старші люди змушені погоджуватися на погано оплачувані міні-роботи», - каже вона.

До списку новин