загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Львівські пенсійні фонди обкрадають пенсіонерів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Львів’янин Євген Мелетич певен, має право на збільшення своєї мізерної пенсії аж на 30 відсотків, адже він – дитина війни. «Вже ходив у суди, один раз виплатили на 600 гривень більше, тепер знову нема нічого. Чиновники обіцяли і закон наче прийняли. А в мене ніяких доплат немає. У мене хворе серце, лікування дорого коштує, а пенсія всього 1100 гривень», – розповів журналістам «Народного контролю» пан Євген.

 

У Галицькому пенсійному фонді пояснили, закон про пільги для дітей війни, прийнятий ще 2008 року, влада вигідно змінила. 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком перетворилися на сім. Зараз ця доплата не перевищує навіть шістдесяти гривень, які пану Євгену вже виплачують. Збільшити ж пенсію чоловікові зміг би хіба що перерахунок зарплати за всі роки роботи до двотисячного року. Отож, вирахувати пенсію можна з тих п’яти, коли заробітна плата була найвищою.

 

Володимир Задорецький листом поскаржився журналістам «Народного контролю», що замість тисячі гривень пенсії, йому почали нараховувати близько 700. Зустрітися із журналістами ZIKу чоловік не зміг, однак з’ясувати проблему нам вдалося. Пан Задорецький, який отримує пенсію інваліда ІІІ групи, влаштувався на роботу. Однак не одразу повідомив про це керівництву пенсійного фонду.

 

«В пана Задорецького утворилася переплата пенсії, бо він працює. І всі наступні виплати пенсії, які він каже, що отримав менше, ніж мав би, – це з його ініціативи. Він написав заяву, в якій вказав, що переплату пенсії хоче погашати з кожної наступної виплати у розмірі 20 відсотків, до повного погашення», – повідомила Ольга Каменєва, заступник начальника Франківського пенсійного фонду м. Львова.

 

Журналісти «Народного контролю» також з’ясували: пропрацювавши 24 місяці, пан Задорецький має право претендувати замість пенсії інваліда на пенсію за віком. А вона буде вдвічі більшою, себто близько двох тисяч гривень. Що для цього потрібно, пояснили у Франківському пенсійному фонді: «Необхідно подати власноруч написану заяву, паспорт, трудову книжку і, так як вимагають зміни в законі, ксерокопію відомості про заробітну плату – ту, яку він отримував до 2000 року», – пояснила Ольга Каменєва.

 

Пані Ольга вже понад півроку не може добитися призначення своїй сестрі пенсії на пільгових умовах (пільгової пенсії). Жінка розповідає, Стефанія Денис працювала у шкідливих умовах, всі документи керівництву Залізничного пенсійного фонду надали, однак, останні у призначенні пенсії відмовили. «Інспектор і завідуюча подивилися документи і сказали: пенсія не належиться. Я тоді написала заяву, прошу дати мені письмову відповідь, чому ви відмовляєте, бо люди, які працювали з нею, всі пішли по пільгових умовах праці. А чому сестрі відмовляють? Вони мені відповіли, що в них нема документів, що ми не зверталися», – поскаржилась пані Ольга.

 

Коли ж з’ясовувати причину відмови разом із пані Ольгою прийшли журналісти «Народного контролю», у пенсійному фонді пояснили, довідка із підприємства, на якому працювала пані Стефанія, має помилку. «Насамперед, зазначена посада, яка не давала права швидше виходити на пенсію. Довідка про пільговий характер роботи потребує правок, після того, як вона буде оформлена правильно, пані Стефанія Федорівна може звертатися до нас за призначенням пенсії», – заявила Марія Николайко, заступник із нарахувань пенсій Залізничного пенсійного фонду.

 

На підприємстві, де працювала Стефанія Денис, завдяки журналістам «Народного контролю», помилку визнали і вже виправляють. Зазначимо, більшість пенсіонерів, які звернулися до ZIKу, у працівників пенсійних фондів пояснень не вимагали. Тому нагадаємо: ви маєте право звертатися до пенсійних фондів та вимагати будь-яких пояснень щодо виплати пенсії.

 

Натанія Гайдар, завідувач сектору по роботі зі зверненнями громадян Галицького пенсійного фонду, запевнила: «Усі звернення до пенсійного фонду ми розглядаємо. Якщо особа бажає, щоб її звернення було розглянуте в її присутності, ми людину запрошуємо на розгляд звернення до управління, за участі начальника відділу, головного спеціаліста, спеціаліста з призначення пенсій, у разі потреби – юриста і надаємо всі консультації, всі роз’яснення щодо її пенсійного забезпечення».

 

До списку новин