загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Італійці готуються до старіння населення

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пігулки говоритимуть до стареньких

Ідея проста: країна з найстарішим населенням у Європі робить ставку на так звані "розумні домівки". Такі помешкання оснащені різними електронними пристроями, що розроблені спеціально для тих, кому за 65.

Про це повідомили у Національному агентстві з питань старіння на офіційній презентації "розумних домівок" в місті Анконі (Італія), пише Вloomberg.

 

Розробкою "розумних домівок" займається "Italia Longeva" ("Італія довгожителів").

 

Нове бачення старості

 

Серед приладів, що покликані робити життя літніх людей безпечнішим, є, наприклад, електронні браслети, які у випадку, якщо людина впала й не підводиться певний час, автоматично надсилають сигнал тривоги до "швидкої".

 

Також розроблені спеціальні контейнери для пігулок з таймером, які, якщо чергова пігулка не була прийнята, починають сигналити або вмикають голосове нагадування. Ще одним прикладом є використання так званої телемедицини: людина мусить лише прикласти до тіла мікросенсори, і важливі параметри роботи серця чи рівня цукру у крові будуть надіслані лікареві у режимі реального часу.

 

Інші розробки мають подбати про комфорт домівки літньої людини. Такими є мобільні телефони зі спеціальних матеріалів для хворих на атрит та пральні машини з однією-єдиною кнопкою.

 

"Наша мета - це впровадження нової "культури старіння, - пояснює президент організації "Italia Longeva" Роберто Бернабей. - Ми хочемо поставити літню людину та її потреби у центр уваги. Для цього потрібно скоординувати наукові, медичні, соціальні, економічні та технологічні ідеї".

 

Довголіття як стимул для економіки?

 

Довголіття може стати додатковою можливістю економічного зростання для країни, переконані співробітники "Italia Longeva".

 

Сучасне розуміння потреб літньої людини та товарів для неї має стати для виробників стимулом розробляти нові матеріали, вироби та послуги, які, до того ж, можна буде продавати не лише в Італії, але й у інших країнах.

 

Розвиток цієї галузі корисний для економіки й з іншої точки зору, пояснює Бернабей: "Украй необхідно надати літнім людям можливість бути більш незалежними, автономними, полегшити їм умови життя. До того ж, це знизить навантаження на систему охорони здоров'я".

 

На шляху до запровадження "розумних домівок" у національному масштабі поки що стоять дві проблеми: всі технологічні новинки мають бути доступними, тобто дешевими. А другою проблемою є те, що зараз літнім людям може бути заскладно опанувати таку "розумну домівку", нафаршовану найновітнішими винаходами.

 

Адже, за даними італійської статистики, зараз лише 10% тих, кому за 65, вміє користуватися принаймні звичайним комп'ютером. Утім, експерти переконані, що обидві проблеми вирішаться з часом.

 

До списку новин