загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Більшість українців відкладає менше 500 гривень на місяць

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

76% українців вважають особисті заощадження «дуже важливими» та «швидше важливими» і лише 4% ставляться до цього як «не дуже важливої» справи. Абсолютно неважливими заощадження вважають 3% наших громадян.

Про це йдеться у дослідженні «Ставлення до заощаджень» («The savings behavior : country overview»), що проводилося протягом серпня-вересня 2012 року за підтримки Erste Group. В його межах було опитано 500 респондентів віком від 15 років в українських містах з населенням понад 100 000 тисяч мешканців, повідомляє Незалежна асоціація банків України (НАБУ).

Опитування виявило, що лише 30% наших співвітчизників намагається регулярно відкладати певну суму грошей. 74% робить це час від часу, «іноді більше, іноді менше, – за умови, коли є «вільні кошти». При цьому 41% громадян, які роблять заощадження, вкрай незадоволені сумою коштів, яку їм вдається «відкласти», і це зрозуміло, адже 64% з них відкладає менш ніж 550 гривень на місяць, і лише 5% – понад 1 100 гривень. У середньому українець, який піклується про своє фінансове майбутнє, щомісяця заощаджує 488 гривень.

Наші співвітчизники традиційно віддають перевагу заощадженням готівкою «під матрац». Таких 51%. Популярність банківських продуктів розподілилася так: 27% опитаних зберігають свої кошти на карткових рахунках, 17% — на депозитах і лише 7% – на поточних рахунках.

За даними Національного банку України, обсяг депозитів громадян України від початку року зріс на 44 млрд. грн. або на 14,2%, і станом на 1 жовтня 2012 року сягнув 354 млрд. 391 млн. грн. Найбільше банківських заощаджень розміщено на депозитних рахунках терміном від 1 до 2 років – 36,95%, на термін до 1 року припадає 33,72%, на депозитах «на вимогу» – 22,34%, на рахунках терміном понад 2 роки – 6,98%.

Українці тримають свої кошти переважно на гривневих депозитах. Нині їх питома вага складає 51,32% від усього банківського депозитного портфелю фізичних осіб. Цьому показнику далеко до рекорду серпня 2008 року, коли частка гривневих заощаджень сягала 62,87%, але він перевищує мінімальний за останні роки показник, який було зафіксовано в листопаді 2009 року – 46,39%.

Частка доларових депозитів зараз складає максимальний за останні 10 років показник – 39,33% і демонструє приріст від початку року, коли ця цифра становила 37%. Водночас скорочується частка заощаджень у євровалюті. Нині це 8,66 % проти 10,19% станом на 1 січня 2012 року. Схожа ситуація спостерігається з російським рублем – 0,48% проти 0,93% на початку року.

Вересень 2012 року також став рекордним за останні 7 років й за таким показником як «середньозважені ставки в річному обчисленні – 17,8% у гривні, тоді як на початку року цей показник складав 16% річних. Аналогічні ставки у доларі США нині становлять 7,4 . За 9 місяців цього року вони зросли на 0.4 відсоткових пункти. Пік дохідності доларові депозити встановили у в лютому 2010 року – 10,7. Депозити в євро станом на 1 жовтня демонструють «середньозважену» дохідність 6,3 % проти 5,6% на початку року, російський рубль – 6,2 % проти 5,3 %.

У вересні 2012 року найбільший середньозважений дохід вкладникам давали гривневі депозити терміном від 1 до 2 років – 19,9%, найнижчий – «на вимогу» у російському рублі – 0,8%.

Цікаво, що 67% українців відкладають кошти «на чорний день». 45% таким чином намагаються накопичити гроші на дорогі покупки чи ремонт, 30% – на відпочинок, 22% – задля майбутніх покупок, на які їм поки що не вистачає коштів, 20% у такий спосіб дбають про пенсійне забезпечення, і лише 8% заощаджують для інвестування у власний бізнес.

31% громадян України дуже цікавиться матеріалами в ЗМІ, присвяченими грошам та способам їх заощадження, 17 % уважно прислуховуються до того, що на цю тему кажуть експерти банківської сфери, а 20% українців зізналися, що знають про доступні способи заощаджень недостатньо. Переважна більшість наших співгромадян (69 %) висловила зацікавленість у підвищенні рівня своєї фінансової та економічної обізнаності.

До списку новин