загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українець набудував ціле село з пересувних будинків

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

 Ціле селище з 30–40 будинків зробив дахнівчанин Олег на власних 10 сотках землі. Однак усі ці будинки "роз’їхалися" по області, "вдома" залишилася споруда, з якої все почалося, і власний дім Олега.

Ідею робити пересувні будинки підприємцю Олегу підказали його клієнти. Тоді на місці, де нині вони з помічниками будують свої мандрівні хатини, був пустир, і розчистивши його, Олег поставив собі невелике приміщення та почав здавати в оренду техніку. Коли ж хтось попросив зробити і йому такий офіс, Олег зрозумів, що знайшов несподіваний спосіб заробітку. Так він почав робити будинки, які складаються з модулів, як конструктор, і які можна перевозити на досить великі відстані.

Вчитися доводилося на власних помилках. "Поки ми довезли будинок першому клієнту, вагонка усередині повідпадала. Довелось переробляти. Тепер ми кріпимо її по-іншому", – каже підприємець. У процесі роботи довелося відмовитися ще від ряду будматеріалів, що виявилися непридатними для такого специфічного будівництва.

Нині майстер та двоє його помічників здатні за місяць зробити пересувний дім будь-якої конструкції – від "побутовок", кіосків, міні-офісів і до житлових, адміністративних будинків та стилізованих під смак замовника приміщень для музеїв та ресторанів.

Малі архітектурні форми, зроблені у Дахнівці, є практично у кожному райцентрі Черкащини. Чимало їх і в Черкасах – наприклад, в міських парках. Помандрували пересувні будинки і в Національний історико-культурний заповідник "Чигирин".

А не так давно Олегу почали замовляти пересувні житлові будинки. Актуально це для сільської місцевості – адже за короткий термін можна отримати дім, не гірший за стаціонарний. А при бажанні можна переставляти оселю куди завгодно і навіть спокійнісінько переїжджати в інші населені пункти разом з будинком. Усі конструкції оснащені спеціальними петлями, за допомогою яких їх можна повантажити підйомним краном на низьку платформу і перевезти на будь-яку відстань. Оселя у 15 квадратних метрів, мінімально обладнана, коштуватиме близько 45 тисяч гривень. Для молодої родини, каже пан Олег, взагалі варіант оптимальний – готовий дім можна поставити прямо у батьківському дворі.

– Усередині будинка можемо зробити все, що завгодно, аж до меблів. Встановлюємо сантехніку, вікна, двері, кондиціонер. Можемо зробити будь-який інтер’єр. Зовні будинок теж може мати будь-який вигляд – скажімо, чигиринський варіант декорували очеретяним дахом, підмальовували. Та головне – приміщення утеплені і кріпляться до міцного каркасу. Будинок робиться з кількох модулів, а на місці його можна встановити на фундамент.

– Мій будинок теж пересувний, – зізнається Олег. – І хоч на великі відстані його не повезеш – конструкція все-таки двоповерхова, та ми його вже піднімали, і в принципі я можу його переставити будь-куди на подвір’ї.

Як інформує pres-centr, перший житловий будинок Олег виготовив для киянина, який приїхав до родичів у Свидівок. У столиці має квартиру, та здоров’я змусило його переїхати подалі від мегаполісу. Роботу чоловік має дистанційну, тож придбав собі готовий будинок, оселився у рідні. Зараз таких клієнтів в Олега стає все більше, і він вже подумує, чи не почати робити для них "будинки на колесах".

До списку новин