загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Батьки, діти та гроші: як навчати дітей розумній фінансовій поведінці

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Говорити з дітьми про гроші - не так уже й важко. Вони й самі прагнуть зрозуміти, що потрібно, щоб заробляти та заощаджувати, і як ставити фінансові цілі та досягати їх. Однак, як показує нове дослідження, батькам куди зручніше обговорювати знущання та наркотики, ніж говорити про заощадження та витрати. Це не дивно, бо батьки зазвичай не почуваються достатньо фаховими для того, щоб роздавати фінансові поради, навіть власним дітям. А шкода - адже неважливо, як мало, на вашу думку, ви знаєте, або які у вас були проблеми з боргами та заощадженнями на пенсію. Ваш досвід дав вам практичні знання, які будуть корисними для молодих людей - навіть якщо ваш приклад негативний. Ви маєте говорити зі своїми дітьми, щоб ваші знання стали для них уроком.

Діти не будуть сумніватися у вашому авторитеті. У дослідженні “Батьки, діти та гроші” діти віком від восьми до чотирнадцяти років ставлять батькам четвірку з плюсом, оцінюючи їхню фінансову модель поведінки. І це навіть більше, ніж батьки заслуговують. Адже лише половина батьків відкладає гроші на заощадження, лише 43% батьків ставлять фінансові цілі, і лише 24% роблять конкретні кроки, щоб урізноманітнити свої інвестиції, свідчить дослідження. Навряд чи це вдала фінансова модель.

Більшість батьків (77%) кажуть, що вони не завжди чесні зі своїми дітьми щодо грошей, а ще 15% брешуть щотижня. Половина батьків готові говорити на теми заощаджень та витрат, але ніхто не говорить на більш жорсткі теми, такі як інфляція, інвестування, диверсифікація та розподіл активів. Третина взагалі уникає розмов про родинні фінанси.

Чимало батьків (59%) перебувають у повній зневірі: вони радше повірять в існування життя на інших планетах, ніж у те, що система соціального страхування буде існувати у своєму теперішньому вигляді, коли їхні діти йтимуть на пенсію; вони також не вірять у те, що їхні діти можуть стати мільйонерами. Цих причин цілком достатньо, щоб вони почали говорити зі своїми дітьми про гроші. Стюарт Ріттер, фахівець із фінансового планування, який спеціалізується на темі “Діти і гроші”, пропонує п’ять стратегій для фінансового навчання дітей:

Віддавайте перевагу навчальним ситуаціям. Походи в продовольчі магазини, участь у спортивних подіях, отримання готівки з банкоматів та планування сімейних канікул - ось лише кілька прикладів того, як скористатися можливістю обговорити фінансовий вибір та його уроки.

Станьте прикладом. Покажіть гарні фінансові звички у своїй власній поведінці. Намагайтеся уникати імпульсивних покупок і щомісяця поповнюйте свої кредитні картки.

Ставте конкретні фінансові цілі. Допомагайте дітям ставити короткотермінові та довготермінові фінансові цілі, які стимулюють заощаджувати. Це також допоможе їм розумніше витрачати.

Не бійтеся говорити про гроші. Ви не мусите розкривати усе про своє фінансове становище. Однак завдяки відкритим розмовам ваші діти з більшою імовірністю будуть вчитися - і це допоможе вам не робити табу з розмов про гроші з дітьми.

Вчіться разом з вашими дітьми. Батьки можуть вважати теми інфляції, диверсифікації та розподілу активів важкими для розуміння. То чому б не досліджувати їх разом у легкий для розуміння спосіб? Наприклад, ви можете порівняти диверсифікацію інвестицій з розподілом одягу у шафі. В обох випадках, ви хочете мати достатньо розмірів та стилів для того, щоб бути готовими до будь-яких ситуацій.

До списку новин