загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Жінка і рукоділля

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Мистецтво вишивання, як одне із видів рукоділля, має багатовікову історію. Виникнення вишивки відносять до первісної культурі і пов'язують це з появою першого стібка, коли стали шити одяг зі шкір тварин. Вишивка - це прикраса виробів з різних матеріалів сюжетним зображенням або орнаментальним візерунком, які виконані нитками й іншими матеріалами руками за допомогою голки.

Матеріалом для вишивки в різні час служили жили тварин, забарвлені або ж натуральні нитки льону, бавовни, шовку, вовни, конопель, волосся, а також дорогоцінні камені і перли, намисто та бісер, черепашки, золоті і мідні бляшки, блискітки, монети. Сьогодні можна придбати набори для рукоділля оптом. Вишивка досить тісно пов'язана з працею, природою, побутом і, таким чином, відбивала уявлення та художні смаки, виявляла майстерність кожного народу і національну своєрідність.

Перехід від кістяного і кам'яного шила до кістяної, а потім сталевий і бронзової голці сприяв винаходу і, відповідно, удосконаленню нових способів вишивання і шиття. Найбільш древні вишивки, які дійшли до наших днів, відносять до VI - V ст. до н. е.. в Древньому Китаї. Виконані були на шовкових тканинах волосом, шовком-сирцем срібними і золотими нитками. Вишивкою прикрашалися не тільки одяг, але й килими, і декоративні панно, на яких були зображені дерева і птахи. Найтонші вишивки Китаю мали істотний вплив на мистецтво вишивання в Японії.

Різноманітні вишивки Ірану та Стародавньої Індії характеризувалися великою кількістю рослинних мотивів, жанрових сцен, зображенням тварин. Барвисті вишивки Візантії, що відрізнялися розкішшю золотого і шовкового шиття, розмаїтістю рослинних візерунків, великий вплив справили на розвиток мистецтва вишивання в багатьох країн західної Європи в середньовічний період, де виробилися свої забарвлення, орнаментальні мотиви та техніки виконання.

До списку новин